1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Разни делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Valsorim, 28 Мај 2020.

 1. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  Може проценка за следниве делови:

  Kenwood in-ear слушалки купени од neptun 100е, со истечена гаранција:
  Линк

  15 инчен монитор Nеоvo : Neovo F15 - LCD monitor - 15" Series Specs - CNET
  Линк

  Заклучен Iphone 4s, овој е за тие што сакаат да чепкаат doulci активатор и може да го проработаат. Моја претпоставка околу 500 ден..
  Линк

  Слушалки Microsoft
  Линк

  Напомена: Вршам карго од Тетово на ваш трошок и би ги доставил деловите кога би се продале 2-3 производа и за сите производи нема гаранција.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  1 - ? in-ear се лично не би продавал/купувал такви - мое мислење
  2 - 700-800 ден.
  3 - 10 евра

  Како мислиш кога би се продале 2-3 производа ако некој купи 1 и си плати поштарина + производот, редно е да си го добие за ден два нели.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  in earot се детално дезинфицирани од внатрешноста и постоечките гумици што се ставени на слушалките што влегуваат во уше се заменети со оригинални што ги има во кутијата на сликите, има и уште многу такви резервни. Со ова не гледам причина зошто не би ги продавал а и зошто некој не би ги купил.

  Па пред се мислев поради каргото што работи во ист период додека јас сум на работа и не ми е баш блиску. Ама ок, ќе гледам после ден два од продажба да напраем достава..
  --- Споени мислења, 28 Мај 2020 ---
  1. Kenwood слушалки 2000 ден.
  2. 15 инчен монитор Neovo 750 ден.
  3. Заклучен Iphone 4s 600 ден.
  4. Microsoft Слушалки 500 ден.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,609
  7,651
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не верувам дека во тетово е различно (за карго експрес збориме?), они доаѓаат до кај тебе, поштарината и онака си ја плаќа купувачот т.е. врата-врата. Ако он сака врата-база за -50 ден. тоа е друго.
   
  На Valsorim му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  Супер, не бев свесен дека доаѓаат до дома. Фала на инфо
  --- Споени мислења, 28 Мај 2020 ---
  Под 3. продадено

  1. Kenwood слушалки 2000 ден.
  2. 15 инчен монитор Neovo 750 ден.
  4. Microsoft Слушалки 500 ден.
   
  Последна промена: 28 Мај 2020
 6. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  Последна промена: 30 Мај 2020
 7. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  Под 4. продадено:

  1. Kenwood слушалки 1800 ден.
  2. 15 инчен монитор Neovo 700 ден.
   
 8. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  Останува:

  2. 15 инчен монитор Neovo 700 ден.[/QUOTE]
   
 9. Valsorim

  Valsorim
  Gaining Experience

  50
  54
  6 Декември 2016
  UP

  2. 15 инчен монитор Neovo 600 ден.
   
Слични теми
 1. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  943
 2. manovj

  Продадено Разни делови

  manovj, 10 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,072
 3. Kazaam
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  3,638
 4. shooter
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,412
 5. dekomote
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  805
Вчитување...

Сподели

Вчитување...