1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Разни делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од shooter, 26 Септември 2019.

 1. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Здраво дечки,

  ако може проценка на следните делови:

  1. HDD WD Caviar Black 3.5" SATA III 1TB 64MB Cache 7200RPM, точен модел: WD1003FZEX-00MK2A0
  2. HDD WD Blue 2.5" SATA III 500GB 5400RPM, точен модел: WDC WD5000LPCX-21VHAT0
  3. RAM SO-DIMM Elpida 2GB 2Rx8 PC3-8500S-7-10-FP 2x2GB
  4. Полнач за лаптоп 19V-4.74A, за Acer

  Деловите се исправни, немаат гаранција. Слики подолу. За повеќе инфо - пп.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,157
  8,536
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  1. 1500
  2. 800
  3. 400
  4. 800

  Surface Scan резултатите што ги имаш приложено се небитни и некорисни, подобро да пуштиш скриншот од SMART.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 3. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Благодарам :) Еве од WD Blue 500-ката, ќе прикачам покасно и од 1ТБ дискот.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,217
  13,084
  23 Јануари 2008
  Манга
  1. 2000
  2. 1000
  3. 2x 200
  4. 800
   
 5. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Еве од 1ТБ Health Info...
  [​IMG]
   
 6. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Ако може админите да ја сменат темата во продавам. Цените се:

  1. HDD WD Caviar Black 3.5" SATA III 1TB 64MB Cache 7200RPM, точен модел: WD1003FZEX-00MK2A0 = 1500 ден.
  2. HDD WD Blue 2.5" SATA III 500GB 5400RPM, точен модел: WDC WD5000LPCX-21VHAT0 = 800 ден.
  3. RAM SO-DIMM Elpida 2GB 2Rx8 PC3-8500S-7-10-FP 2x2GB = 2х200 ден.
  4. Полнач за лаптоп 19V-4.74A, за Acer = 800 ден.
   
 7. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  WD Blue продаден, остануваат уште...

  1. HDD WD Caviar Black 3.5" SATA III 1TB 64MB Cache 7200RPM, точен модел: WD1003FZEX-00MK2A0 = 1500 ден.
  2. RAM SO-DIMM Elpida 2GB 2Rx8 PC3-8500S-7-10-FP 2x2GB = 2х200 ден.
  3. Полнач за лаптоп 19V-4.74A, за Acer = 800 ден.
   
 8. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
 9. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Хард дискот намален на 1300. Остануваат...

  1. HDD WD Caviar Black 3.5" SATA III 1TB 64MB Cache 7200RPM, точен модел: WD1003FZEX-00MK2A0 = 1300 ден.
  2. RAM SO-DIMM Elpida 2GB DDR3 1066Mhz 2Rx8 PC3-8500S-7-10-FP 2x2GB = 2 х 200 ден.
   
 10. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Остана уште ...

  2х RAM SO-DIMM Elpida 2GB DDR3 1066Mhz 2Rx8 PC3-8500S-7-10-FP 2x2GB = 2 х 200 ден.
   
  На Ромулка и dzunko им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  894
 2. manovj

  Проценка Разни делови

  manovj, 10 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  918
 3. StefAngel
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,210
 4. Kazaam
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  3,067
 5. DemoUser
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,442
Вчитување...

Сподели

Вчитување...