1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Разни делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од manovj, 10 Јули 2018.

 1. manovj

  manovj
  Gaining Experience

  70
  72
  15 ноември 2014
  Може ли проценка за следниве делови, комплет и посебно:

  Intel i7 3770K
  ASUS Z77-A
  Cooler Master Seidon 120V
  Sapphire R9 280X 3GB Vapor-X (моделот со два кулера)
  8GB RAM 1600MHz (не знам марка и модел)

  и

  AMD FX6300
  ASUS M5A78L-M LX3
  HyperX 8GB 1600MHz
  Sapphire R9 280x 3GB Vapor-X (моделот со три кулера)
   
  На Kostic+ и Astro им се допаѓа ова.
 2. vlavot

  vlavot
  Medicus

  2,974
  2,947
  29 oктомври 2009
  Машко
  Medical Doctor
  Друже се продаваат ли некои од деловите што како?


  Sent from my iPhone X using Tapatalk
   
 3. manovj

  manovj
  Gaining Experience

  70
  72
  15 ноември 2014
  Ако има проценки и ми се допаѓаат, ќе се продаваат.
   
 4. manovj

  manovj
  Gaining Experience

  70
  72
  15 ноември 2014
  AMD FX6300
  ASUS M5A78L-M LX3
  HyperX 8GB 1600MHz
  Sapphire R9 280x 3GB Vapor-X (моделот со три кулера)
  се ставаат пак на продажба, се бара проценка
   
 5. manovj

  manovj
  Gaining Experience

  70
  72
  15 ноември 2014
  Mатична, процесор, stock cooler и RAM комплет 6000
  графичка 3000
  Се заедно 8500
  Напомена: само за Скопје, не сакам да праќам по карго
  Отворен сум за предлози околу цената
  Исто така мала поправка, RAMот е на 1866MHz
  До сега на компјутеров е играно 99% CS и Dota, немаат гаранција
   
 6. manovj

  manovj
  Gaining Experience

  70
  72
  15 ноември 2014
  Mатична, процесор, stock cooler и RAM комплет 5500
  графичка 2500
  Се заедно 7500
   
Слични теми
 1. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  923
 2. Kazaam
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  3,421
 3. shooter
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,377
 4. Uber-
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,675
 5. DaVoRkNe
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  683
Вчитување...

Сподели

Вчитување...