• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

"Размислување" - споредба помеѓу (типичeн) маж и жена

D

Администратор
31 март 2007
3,292
2,000
www.iwmnetwork.com
Базирано врз некои информации и статистичка дата, или само лично мислење? :)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
А да не беше еднаков?:wow:
Абе види.. Зависи за каква големина се работи (од кој аспект се гледа).
Скоро сум сигурен дека човек од 200 КГ има поголем мозок од твојот.
Статистички, генерално земено, во просек мажите се покрупни од жените и со тоа поголем мозок имаат. Ама тоа е крајно неважно, важно е кој колку и како го користи и со што му е полн, а тоа е премногу индивидуално и комплицирано за да биде генерализирано.
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Не е до големината, туку колку ти е набрчкан :) Значи треба да мериш површина а не волумен или маса. А ова графиков е ...глупост. Тие три peak-ови кај мажите на нешто друго ме асоцираат.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Не е до големината, туку колку ти е набрчкан :) Значи треба да мериш површина а не волумен или маса. А ова графиков е ...глупост. Тие три peak-ови кај мажите на нешто друго ме асоцираат.
Tocno taka. A i linijata ne zenite drzi konstantna visina, ne kako kaj mazite gore-dolu. Pa da ne asocira toa na nesto drugo.
 

Jaia^^

Intern
22 април 2007
146
2
Sto e ova be sto e ova???:LOL: Hahaha interesno,mislam deka e tocno...toa so dlabocinata,a mozokot mislam deka ne e predmet na ovaa tema sepak tuka se raboti za nesto "podlaboko" :p
p.s. od licno iskustvo! :zasramen: :naopaku:
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Ако го интегрираш ова се добива дека жените ги бива повеќе а? :)...во просек...;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #18

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ако го интегрираш ова се добива дека жените ги бива повеќе а? :)...во просек...;)
Паааа.. Зависи по кое мерило, ако ти треба некој што ќе фура во сите области - дефинитвно жена :))
 

RaZ0r4e

Intern
4 јануари 2008
34
0
Мажите се попаметни имаат две глави... хехе се шалам... мислам дека е точна оваа статистика :)
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
49
Куманово
markoaleksic.com
Мажите се попаметни имаат две глави... хехе се шалам... мислам дека е точна оваа статистика :)
:LOL::LOL::LOL::LOL:

Ne e tocno deka se popametni. :) So obzir deka 50% od populacijata na svetot e zenska, 50% intelektot e kaj niv. Razlikata e toa samo sto zenite ne se kreativni kako mazite. :) Smesno ama true. :D
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
А и тие трите теми што ви се највисоки се најверојатно Коли, Компјутери, и солење памет на жени :))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
:))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,654
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно