1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Разлика?

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од DeeJay, 16 Април 2007.

 1. DeeJay

  DeeJay
  Intern

  5
  0
  16 Април 2007
  К750 купен во Грција и К750 купен во Македонија...
  2 Другарчиња зедоа исти телефони...но различно Мени...
  Се скинаа од карање...што е разликата меѓу нив...
  Едниов го зеде од VodaFone а другиот Germanos...
  Дај кажете не можам повеке да ги трпам....
   
 2. Ismet

  Ismet
  Intern

  250
  4
  7 Април 2007
  DeeJay кажи им на твоите другарчиња да не се караат бидејќи генерално нема никаква разлика која едниот телефон би го направила подобар од другиот ;) .
  Телефоните купени од Germanos имаат оригинален SonyEricsson софтвер кој нема никакви модификации во себе, а пак телефоните кои се купени од Vodafone конкретно од Грција имаат модифициран софтвер кој е потполно функционален исто како и оригиналниот.
  Генерално модификациите се во некои икони на менито кои се заменети со логото на Vodafone, како и дефаулт темата и уште некои ситни модификации.
  Уште една варијанта е можна за различните мениа на двата телефони.
  Имено SonyEricsson K750i може да се флешува со софтверот на SonyEricsson W800i па така менито и се друго би изгледало како на W800i.
  Се надевам дека го решив проблемот :D .
   
 3. strizlow800

  strizlow800
  Intern

  4
  0
  30 oктомври 2007
  Brat. Grckite K750ki a voedno i SITE sony ericssoni se Vodafone branded. T.e. Imaat custom menu icons od vodafone namesto originalnite od SE, predefinirani profili za internet i mms bez moznost za dodavanje tvoi...SO eden zbor, grckiot k750 e VODAFONE BRANDED. Taka da spored mene makedonskiot e GENUINE Sony ericsson :D hahahaha. Toa isto taka moze da se sredi dvata da bidat isti za 10 min se prai. Samo debranding treba. Flashing firmware i gotovo, ke si dobijat tvoite dva drugari isti telefoni ;)
   
Слични теми
 1. dragonV
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,060
 2. HijackHacker
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,151
 3. caki
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  772
 4. DaVoRkNe
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  3,901
 5. hipo
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  808
Вчитување...

Сподели

Вчитување...