• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Разлика помеѓу хостинзи, бесплатен vs платен

  • Ја почнал/а темата
  • #1

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Сакам да знам која е разликата повеѓу овие две верзии на хостинг освен во адресата:). Еве за пример ги земам mkd.net кои што не ставаат банери и такви слични работи на твојот простор. Сакам да знам кои се предностите на платениот хостинг, т.е. кои поволности плус им ги нудат на своите клиенти.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
прво 24/7 help center одма ти помогнат
друго на некој начин тие си вршат реклама за фрее зборувам во случај со мкд.нет на домаин вршат

друго а им текне се можат да ти избришат

за поголемите компании останатиот простор го даваат бесплатно едноставно имаат реклама со тоа
но а некој клиент сака да купи кај нив а тие го искористиле целиот простор одма ти бришат но некои случаи и без да те предупредат
друг банери не е единствен начин за реклама ги има многу

додека сето тоа не може да ти се случи на платен
друга разлика не знам освен на начин на кој те третираат и рекламата :rolleyes:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Кај бесплатните имаш помал bandwidth, помал web-space, немаш техничка поддршка, не ти гарантираат uptime.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,009
Мислења
854,589
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно