• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Разлика меѓу бизнис и персонален Адсенсе

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
299
73
Blisku Berovo
Здрави другари
Сакам да ве прашам каква е разликата да имаш бизниз аккаунт на адсенсе?
Зошто фирма мораш да пишуваш и што ќе се деси да рачеме ако напишеш било која или твоео име?
Бидејќи имам бизнис аккунт дали ќе имам проблем?ставив некое име на фирма што не постои,што ќе се деси?
Дали може да се случи нешто при подигнување пари?
Акунтот е потврден со ид лична карта
Благодарм однапред.
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,651
Мислења
822,437
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно