• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Разговор за malware-и со Јуџин Касперски

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Talking malware with Eugene Kaspersky

Јуџин Касперски, пронаоѓачот и директор на 10 години "старата" Касперски Лабораторија вели дека следната генерација на anti-malware производите ќе мораат да комбинираат whitelist/blacklist пристапи со HIPS (Host Intrusion Prevention System), sanboxing и виртуелизација за да достават како што тој вели: "хибридна заштита" на десктопите...Повеќе: http://blogs.zdnet.com/security/?p=728

:rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,658
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно