• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Разголете ги вашите сајтови

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
Зошто ? Па 9 април е !

Чекај сеа , што има везе ако е 9 април , какво разголување бе !?!

:LOL::LOL::LOL:

Па денес е CSS naked day ! :metal:

Учествувајте и вие во глобалното CSS разголување , повеќе информации тука
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ајде ајде :)) Алал да им е за идеата :))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
И тоа вметни има доста едноставен Layout... Замислете нешто многу покомплекно... :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Да покомплексните сајтови најјаки се без CSS. IT е многу интересен, го имам видено. :)
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Хаха се палите на сајтови без ЦСС. Па блокирајте со некој филтер се што е ЦСС и ќе ви биде цел интернет гол.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Хаха се палите на сајтови без ЦСС. Па блокирајте со некој филтер се што е ЦСС и ќе ви биде цел интернет гол.
Имав едно време плаг ин таков на мозилата :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,694
Мислења
848,790
Членови
29,430
Најнов член
djpece
На врв Дно