• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Razer Mantis Control

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
52
Сакам да го набавам овој маус пад, но го нема во Македонија. Дали може некој да го најде за мене и да го донесе до Скопје? Или да купувам од eBay?

http://www.razerzone.com/index.php?main_page=product_info&products_id=15
Ако некој може да го набави, закон.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
52
Како прво, во странство ептен не кошта 30 евра, ама јебем ти македонски продавници, по оваа цена не го купувам. :) Второ, мерак ми е огромна површина да имам за маусот. Повеќе мерак отколку потреба. Мои пари, мои фетиши. :))
 
Добро бе па и вие, има луѓе што сакаат квалитет, а не некое крпче за 200-300 денари. Ама се сложувам со The Man, многу е набиена цената. Јас на пример за мауспад би дал 1000ка максимум, а Razer Mantis Control е накај 900 денари у странство.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Добро бе па и вие, има луѓе што сакаат квалитет, а не некое крпче за 200-300 денари. Ама се сложувам со The Man, многу е набиена цената. Јас на пример за мауспад би дал 1000ка максимум, а Razer Mantis Control е накај 900 денари у странство.
Staro i dobro moto i izreka e "Celta gi opravduva sredstvata" ..... samo vo slucajov nigde ne ja gledam celta.
Jas duri ucev skolo nemav pari i barav od tato i mama pari za da si kupam nesto sto mi se svigja...........ko na primer na vremeto "501" bese poim . Ne sekogas dobivav pari.....ama vo povekjeto slucai da .... mi davaa.
Otkako pocnav da rabotam(pred 10 godini) i vidov kolku tesko se specaluvaat parite.....pravo da ti kazam mnogu se kaam sto sum gi doveduval roditelite pred takov svrsen cin. Deneska zarabotuvam mnogu povekje(dosta solidno za nasi uslovi) otkolku moite roditeli zaedno vo vremeto koga sum baral pari od niv ..... i pak pred nesto da kupam ubavo ke razmislam dali vredi da gi dadam parite.
Najbitno vo zivotot e da sfatis deka sekoja tesko specalena para treba da se ceni, a ne zaludno da se rasfrla.

@The Man
A za fetisi i drugi gluposti ima lek ..... poseti nekoj XXX sajt ke si go zadovolis fetisot.:D
A bidejki si maloleten ne bi te sovetuval na takvo nesto:)
A plus toa za civi pari pravime muabet koga vikas "moi pari moi fetisi" ???
Sakas da kazes deka rabotis i sam specaluvas pari???? :ermm:
Ne be druze ne se tvoi pari ako baras od tato i mama.....ili baba i dedo.:)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #12

The Man

Gaining Experience
24 април 2008
173
52
Staro i dobro moto i izreka e "Celta gi opravduva sredstvata" ..... samo vo slucajov nigde ne ja gledam celta.
Jas duri ucev skolo nemav pari i barav od tato i mama pari za da si kupam nesto sto mi se svigja...........ko na primer na vremeto "501" bese poim . Ne sekogas dobivav pari.....ama vo povekjeto slucai da .... mi davaa.
Otkako pocnav da rabotam(pred 10 godini) i vidov kolku tesko se specaluvaat parite.....pravo da ti kazam mnogu se kaam sto sum gi doveduval roditelite pred takov svrsen cin. Deneska zarabotuvam mnogu povekje(dosta solidno za nasi uslovi) otkolku moite roditeli zaedno vo vremeto koga sum baral pari od niv ..... i pak pred nesto da kupam ubavo ke razmislam dali vredi da gi dadam parite.
Najbitno vo zivotot e da sfatis deka sekoja tesko specalena para treba da se ceni, a ne zaludno da se rasfrla.

@The Man
A za fetisi i drugi gluposti ima lek ..... poseti nekoj XXX sajt ke si go zadovolis fetisot.:D
A bidejki si maloleten ne bi te sovetuval na takvo nesto:)
A plus toa za civi pari pravime muabet koga vikas "moi pari moi fetisi" ???
Sakas da kazes deka rabotis i sam specaluvas pari???? :ermm:
Ne be druze ne se tvoi pari ako baras od tato i mama.....ili baba i dedo.:)
2000 имам на страна, ги собирам 3 месеци. Моите уште од мал ме научија да ги ценам парите и то. :)
 
trakilaki има огромна разлика од мауспад до мауспад. Јас сум гејмер откако знам за себе, и сум прошол над 10 мауспадови, од различни материјал направени, со цена од 30 денари па до 700 денари. Разлика има ОГРОМНА! Нормално тука во предвид треба да се земе и глуфчето, јас не играм со делукс глуфци од 200-300 денари......

Пари сам си заработувам, и добро ги ценам. Немај гајле
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Ako ti igras so toj a jas so obicen od 100 denari .......... dali toa znaci deka ti podobar gejmer si od mene i deka ako igrame megju sebe ke me tepas stalno???:D
Види јас имам Razor Copperhead mouse со резолуција 5000dpi i Razer MAntis Control тоа значи дека јас ке имам далеку подобри перформанси во движење низ околина на counter strike или било која друга 3d пуцачина. Е сега кој кого ќе победи тоа зависи од самите гејмери во случајов од нас двајца :D Незначи дека ако јас имам raazor дека ќе те победам тоа значи дека имам само повеќе шанси да победам а не поголеми:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно