1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

RAZER GAME BOOSTER

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Borsa, 23 Март 2013.

 1. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  889
  565
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Моментално го користам чудово па сакам да ја споделам програмава со вас.

  Иначе е многу јака ми го забрзува РС-то за едно 50%.
   
  На Boldozer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,082
  25,369
  4 Септември 2008
  Gimmicks ftw.
   
  На xenon и MasteR_#0 им се допаѓа ова.
 3. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  920
  1,387
  6 ноември 2007
  MAdinja ogol goli...
  TEstirano na Valley benchmark Ntiu eden frame nema boost
  Bara account login pa uste i ne saka da se unistalira. Se vrzue so nekoj stvari dll vo procesi Cannot uninstall.
  Ubavo gjubre za vasiot kompjuter...Site da go instalirate!!!!!
   
  MasteR_#0, jumayli, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. jumayli

  jumayli
  Баниран/a

  192
  110
  21 Март 2013
  Машко
  слободен уметник
  Кратка, но детална рецензија :D
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,821
  2,665
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  A какво PC имаш?
   
 6. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  Као прво не ја откривте америка со тоа што ја отворивте темава. мислам дека коментирањето на програмава е сосема непотребно.

  Razer Game booster-от e всушност бивши Iobit Game booster , кој уствари ти гаси сервиси и процеси колку да ти го исчисти рамот и да го намали оптоварувањето на цпу-то. Повеќе влијае на скапаните (пентиум 4ки)компјутери.

  Тоа за 50 посто дека убрзува кај @Borsa , дефинитивно е плацебо ефект.
   
 7. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  580
  328
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Nee totalno bespotrebno programcevo,pomaga za postari pc,ali za ponovi totalno useless
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  551
  163
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  дај кажете друга алтернатива, за лаптоп корисници?
   
 9. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,834
  5,013
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Гаси сервиси....фенси изглед.....оценка 3 од 5, пошо гаси сервиси и фенси интерфејс. И пошо е рејзер може уште една плус оценка :p
   
 10. pipelin

  pipelin
  On your way to fame

  1,171
  735
  8 Мај 2010
  Машко
  Доволно е да имате вклучено само iObit Smart Optimizer и да го чисти рамот, поготово кога некој прелистувач како Хром ќе забега со искористувањето на меморијата.
  Еве како стои со Smart Optimizer кај мене:
  [​IMG]
   
 11. ivan1real

  ivan1real
  Intern

  52
  16
  20 Април 2010
  Ја и пенисот го зголемив дупло, само да го најдам линкот.
   
 12. B^nDIT

  B^nDIT
  Gaining Experience

  1,124
  311
  6 Февруари 2010
  Машко
  Откако ја користам програмава забележав дека нешто маусот прејако ми свети. Измерив покажува 10V и максимум 5 ампери. И верувате или не ја купив про верзијата. Сега не ни можам да го приклучам маусот оти прегорува. УСБ конекторот дава 50V со max 40 A. Вчера ја добив лиценцата , за еден месец отприлика ја отварам мојата електро централа.
   
  xenon, pipelin, Aowek и на уште 1 им се допаѓа ова.
 13. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  889
  565
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Не е дека ја откривме америка .Туку еде имав прилика кај мене да го инсталирам и имаше поголем ефект.
   
 14. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  а ти што компјутер имаш?
   
 15. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  889
  565
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  AMD 4200 2.2GHz
  4GB Ram
  ATI 7750 DDR3 2GB
   
 16. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  ти бе батка огромен ботелнек имаш. не е ни чудно што ги гледаш подобрувањата.
   
  На pipelin му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Alex

  Alex
  Gaining Experience

  337
  152
  10 Август 2008
  Машко

  Абе кој од што си има потреба тоа си зголемува ;)
   
 18. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  889
  565
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Брат неможе секој како тебе да си пружи задоволство и да земе нешто појако
   
 19. Bozter

  Bozter
  Баниран/a

  1,399
  660
  24 oктомври 2011
  Машко
  Овој компјутер што ми е во потпис го имав. not any more. понекад идеш горе, понекад доле. сега сум на c2d e8300 и HD4850.
  Треба да научиш дека првин се купува процесор, па матична, па на крај графичка со парите што ќе ти останат.
   
 20. Borsa

  Borsa
  On your way to fame

  889
  565
  10 oктомври 2011
  Машко
  Машински дизајн
  Oвој го имам одкако излезе процесорот.Само сега му ја ставив графичката бидејки старата си рикна:D
   
Слични теми
 1. sourcer
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  676
 2. gokica
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  2,195
 3. mariomako
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  645
 4. theMAD
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,573
 5. Steam.
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,000
Вчитување...

Сподели

Вчитување...