1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Razer DeathAdder во Македонија?

Дискусија во форумот 'PC' започната од fuzzjaw, 14 Април 2018.

 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  992
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  Дали некој знае кај можам да најдам Razer DeathAdder во Македонија, и по која цена? Нов, секако.

  Ако ги нема кај нас, која би била најблиска алтернатива во однос на ергономија/перформанси/цена?

  PS., не сум фан на изгледот на Logitech (G903, G603, G502), и не сакам wireless.
   
 2. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  389
  397
  15 Септември 2014
  bekrija
  г502 ти е најдобар универзален маус, добар за ммо, фпс, за работа. Ако ти е за фпс некој zowie ги има анхоч.
  а за рејзер види тука
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  992
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  Малку се опуштиле со цената, ама фала во секој случај.

  Спомнав дека G502 и нему сличните не ми се баш по мерак, а за работа имам MX Master 2S, и немам намера да го сменам. Барам нешто стриктно за играње. Ќе ги разгледам и Zowie, фала.
   
 4. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  389
  397
  15 Септември 2014
  bekrija
  јас ги имам скоро сите гејмерски мауси, и нага и g600 , и овие за фпс игри, за мене подобат оф г502 нема. Квалитет на изработка и перфоманси е врв А и формата ми е како лиен за мене.
   
 5. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,281
  2,310
  9 Февруари 2011
  Нексио:
  RAZER Deathadder 2013, цена: 3630
  RAZER DeathAdder Elite, цена: 4420
   
  Draynor, SiPy` и на fuzzjaw им се допаѓа ова.
 6. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  131
  84
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Нека си праша дали го имаат на лагер, јас кога прашував ме моткаа од петок за петок и си земав од галерија, инаку ако ти е за тоа одличен е, сензорот е многу прецизен, на голем маус пад (Razer Gigantus) лизга ептен мазно, 16000 дпи и нема некоја улога, максимум го ставав на 2200 но ептен тешко се "убодува" нешто на десктоп, цсго најдобро на 400дпи, 1000 херци. Акселерација има одлична за цртање прецизни линии.

  Испратено од SM-G950U1 преку IT.mk форум апликација
   
  Последна промена: 15 Април 2018
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,070
  3,402
  7 ноември 2014
  Машко
  Во Галерија го имаат само 2013 и го продаваат по иста цена како Chroma. Во принцип е истиот маус освен осветлувањето, ама јас не би им давал толку пари.
   
 8. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,281
  2,310
  9 Февруари 2011
  Ок, еве:
  @fuzzjaw да си прашаш, така ми рече @mrmarko4fun да ти кажам.
   
 9. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,128
  1,362
  5 Септември 2008
  Машко
  Нексио почнаа да продаваат Разер ^

  [​IMG]
   
 10. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  992
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  Фала ви на сите за информациите.

  Им пишав mail на Нексио да кажат дали го имаат на лагер и по која цена. Не сум од Скопје, па ако доаѓам да земам, секако дека би се осигурал дека го имаат.
   
 11. mrmarko4fun

  mrmarko4fun
  Gaining Experience

  131
  84
  26 Јули 2017
  Машко
  студент
  Која е потребата од овој коментар? Само сакав да помогнам на членот да не оди за џабе до Скопје бидејќи јас не добив потврда дека го имаат на лагер. Дадов свое мислење за маусот кој го користам недела дена.

  Испратено од SM-G950U1 преку IT.mk форум апликација
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 15 Април 2018
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 12. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  681
  406
  20 Декември 2015
  Машко
  По интернет гледам дека zowie имаат најдобар сензор но имаат голем проблем со скролот.

  На времето користев разер 3.5г.
  За ништо не би го сменал али по 6 години откажа скролот а кај нас немаше сервисер да го поправи.

  Нема да жалиш со изборот на брендов, не се најдобри во квалитет но повеќе од доволно ќе ти служи.

  Бев сони галерија пред 4 дена, цените им се дупли, и носат застарена роба од пред 3-5год за разер.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На Bilbiloski и fuzzjaw им се допаѓа ова.
 13. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  992
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  Користев DeathAdder 3.5G и јас, ама бев на лаптоп и го користев само за играње, така да мене ми траеше прилично долго, иако поголем дел од времето го преседа во фиока. На крај го продадов на форумов бидејќи зедов MX Master 2S, и престанав да играм.
  Сега ме фати пак мерак за играње и криво ми е што го продадов. Ниеден друг глушец не ми легнал в рака како тој, затоа и барам да земам ист, само понов модел.

  А за Zowie, знам дека на времето ги фалеа многу, посебно за FPS, ама никогаш не сум ги пробал. Во Анхоч во Охрид единствената продавачка на смена малку се двоумеше за да отвори едно и да пробам како лежи на рака, а без проба не би купувал. Да видиме што ќе вратат Нексио, па или ќе се прошетам до Скопје, или ќе земам Zowie од Анхоч.
   
  На Bilbiloski и steelseries им се допаѓа ова.
 14. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,281
  2,310
  9 Февруари 2011
  Која е потребата??? А која е потребата мене да ми се обратиш за јас да му кажам („нека си праша“), место да му се обратиш нему лично? Што ќе ти е таа преносна форма, освен за јас да му кажам тоа што му го кажав?
   
  Последна промена: 15 Април 2018
 15. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  992
  1,521
  13 Јануари 2014
  Машко
  Мал update - ми вратија од Нексио (побрзо него што очекував), го имаат на лагер.

  Фала ви уште еднаш момци.
   
  steelseries, dangthe и на mrmarko4fun им се допаѓа ова.
 16. Ninjaa

  Ninjaa
  Intern

  55
  26
  3 Декември 2017
  Машко
  Најблиска алтернатива или најдобра варијнанта ако би ме прашал мене Zowie EC2a го имаш во анхоч...најдобриот маус за shooter games
   
  На Feelyo и Bilbiloski им се допаѓа ова.
 17. Matzkou

  Matzkou
  Gaining Experience

  44
  79
  14 Декември 2015
  Машко
  Дечки да не отварам нова тема па ќе си прашам тука, дали знае некој од вас кој е овластен сервисер за Razer во Македонија?? иам DeathAdder Chroma нажалост левиот клик пластиката од удар се скрши и треба да ја сменам цела школка
   
  На Bilbiloski му/ѝ се допаѓа ова.
 18. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  681
  406
  20 Декември 2015
  Машко
  Немат, земи од алиекспрес и од јутуб види како се става, не е научна фантастика+ 1000че ќе ќариш.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На Matzkou му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bilbiloski

  Bilbiloski
  Intern

  23
  3
  12 Април 2015
  Машко
  кај е ова? линк нешто инфо плус
   
 20. Bilbiloski

  Bilbiloski
  Intern

  23
  3
  12 Април 2015
  Машко
  јас се распрашував и дојдов до инфо дека во рамстор бил сервисерот за разер па сега ако сум грешка некој нека ме поправи
   
 21. Bilbiloski

  Bilbiloski
  Intern

  23
  3
  12 Април 2015
  Машко
  потполно точно јас за еден маус пад кога прашав ми кажаа астрономска цена
   
 22. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  294
  9 Февруари 2018
  Машко
Слични теми
 1. theMAD
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,574
 2. theMAD
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,041
 3. Gaston
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,020
 4. Bilbiloski
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,043
 5. fuzzjaw

  Проценка Razer Deathadder 3.5G

  Одговори:
  5
  Прегледи:
  689
Вчитување...

Сподели

Вчитување...