Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Razer BlackWidow V3 Pro, еден switch свети послабо

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
363
646
Здраво, имам мал проблем со еден од switch-евите на Razer BlackWidow V3 Pro.
Тастатурата е купена од Сетек и сеуште подлежи под гаранција, Дали е ова доволна причина да се активира гаранција ?
Инаку во живо полесно се гледа разликата во јачината на ледот, на фотографии и видео малку е тешко да се долови моментот,можеби на дневна светлина ќе можам полесно да го доловам и со фотографија, ќе се обидам исутрина.
Не сум има искуство со сервисот на Сетек досега, па затоа и прашувам предвреме како да постапам понатака.

Благодарам однапред.
 

Атачменти

  • 0-02-05-73588b3f8b4deb1080341a41cefaae680b42c1cb7f5ba436e388b836fd32dec2_f8607c61ae522051.jpg
    0-02-05-73588b3f8b4deb1080341a41cefaae680b42c1cb7f5ba436e388b836fd32dec2_f8607c61ae522051.jpg
    240,8 KB · Прегледи: 39

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
363
646
update: тастатурата однесена во сет и после 3 дена ми се јавија да дојдам да земам refund или да си земам производи во вредност на тастатурата бидејќи истата не ја поправаат тие, а немаа да ми дадат иста таква за замена.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.073
1.127
update: тастатурата однесена во сет и после 3 дена ми се јавија да дојдам да земам refund или да си земам производи во вредност на тастатурата бидејќи истата не ја поправаат тие, а немаа да ми дадат иста таква за замена.
Па, ова е сепак позитивно искуство.
Донекаде.

Испратено од телефоно
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.587
Мислења
945.399
Членови
34.074
Огласи
1.967
Најнов член
colorizedpanda
На врв Дно