• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Распродажба

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Gucci

On your way to fame
5 јули 2011
858
751
1. Матична с.775, 4GB RAM, напојување и куќиште, хитсинк без кулер.
J&W JW-IP43-S + 4х1GB RAM + ABIT RX700LE-Guru (256 MB), нема кулер али е арџиби :ROFLMAO:
Слики. 1200 денари комплет 1000 денари комплет

2. Gigabyte GA-945GCM-S2C + Celeron CPU + Intel cooler + 4GB RAM
Слика. 1000 денари 600 денари

3. Слушалки Fury Gaming Wildcat, еднаш пуштени. Ми ги дадоа на отварањето на Анхоч во Капитол.
Слика. 400 денари​

4. Dell OptiPlex 3020 Micro PC - i3 4160T, 8GB RAM, 320GB HDD, wifi картичка и антена, на плочата има место за NVMe (за да бутира од него треба мод на биос)
Слики. 6000 денари​
5. Lenovo m73 - i5 4590, 8GB RAM, 320 GB HDD. Имаат лепенки Win 7. Може корекција на конф, пентиум цпу, 4гб рам, ссд итн.
Слики. 9000 денари 8500 денари

6. Mini wifi keyboard со тачпад, арџиби, чуда врагови
Слика. 500 денари​

7. Sandisk Ultra Flair 128GB - многу малце користено РЕЗЕРВИРАНО
Слика. 1000 денари
8. Amazfit GTS - 5-6 пати носен, како нов
Слика. 4500 денари 4000 денари
9. Logitech wifi keyboard - не знам точен модел, се гледа од сликата дека некои копчиња се излижани, иначе работи без проблем.
Слика. 500 денари
10. Orico cable organizer
Слика. 300 денари​
11. Asus RT N12+
Слика. 500 денари​
12. LG DVD режач
Слики. 300 денари​
13. Redmi airdots - прва генерација
Слика. 500 денари​
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Gucci

On your way to fame
5 јули 2011
858
751
Едитиран првиот пост со тоа што е останато
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Gucci

On your way to fame
5 јули 2011
858
751
Останато:


2. Gigabyte GA-945GCM-S2C + Celeron CPU + Intel cooler + 2GB 800Mhz RAM
Слика. 500 денари

3. Слушалки Fury Gaming Wildcat, еднаш пуштени. Ми ги дадоа на отварањето на Анхоч во Капитол.
Слика. 300 денари

5. Lenovo m73 - i5 4590, 8GB RAM, 320 GB HDD.
Слики. 8000 денари

6. Mini wifi keyboard со тачпад, арџиби, чуда врагови
Слика. 400 денари
10. Orico cable organizer
Слика. 300 денари
11. Asus RT N12+
Слика. 500 денари
12. LG DVD режач
Слики. 300 денари
13. Redmi airdots - прва генерација
Слика. 500 денари
 

Deksa

On your way to fame
9 февруари 2012
785
558
3. Слушалки Fury Gaming Wildcat, еднаш пуштени. Ми ги дадоа на отварањето на Анхоч во Капитол.

Резервирај ми ги и пиши ми ПП за подигање, ти пишав порака вчера :)
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,413
4,901
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
6. Mini Wifi keyboard резервирај за мене.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Gucci

On your way to fame
5 јули 2011
858
751
Може да се заклучи темава, останаа уште компјутерите под број 5, али ќе ги огласам во нова тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,728
Мислења
856,132
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно