1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба разни делови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Kazaam, 25 Септември 2019.

 1. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
  Се продаваат следниве делови:

  1. Asroch h81 btc pro r2.0 + Pentium g3260 + Geil 4GB DDR3 1600 = 3200 (mb гаранција до 01.2020)
  2. Asus b150 trooper + Pentium g3900 + Geil 4GB DDR3 1600 = 3800 (mb + cpu гаранција до 03.2020)
  3. Gigabyte H170M-HD3 DDR3 + Penitum G4560 + Geil 4GB DDR3 1600 = 5200 (cpu има гаранција)
  *Може и без рам меморија, само матична и цпу.

  4. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5500 (гаранција до 05.2022)
  5. DeepCool DQ750-ST 80Plus Gold = 2000

  Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
   
 2. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
 3. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
  5. Продадено.

  Ако има заинтересирани може да се склипи и комплет куќиште со матичните(1, 2, 3). Во игра влегуваат и 60GB ssd, 500GB hdd. За куќаре ќе најдеме некое на ново, а исто и диск може нов.
   
 4. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
  1. Asroch h81 btc pro r2.0 + Pentium g3260 + Geil 4GB DDR3 1600 = 3200 (mb гаранција до 01.2020)
  2. Asus b150 trooper + Pentium g3900 + Geil 4GB DDR3 1600 = 3800 (mb + cpu гаранција до 03.2020)
  3. Gigabyte H170M-HD3 DDR3 + Penitum G4560 + Geil 4GB DDR3 1600 = 5200 (cpu има гаранција)
  *Може и без рам меморија, само матична и цпу.

  4. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5500 (гаранција до 05.2022)
  Ако има заинтересирани може да се склипи и комплет куќиште со матичните(1, 2, 3). Во игра влегуваат и 60GB ssd, 500GB hdd. За куќаре ќе најдеме некое на ново, а исто и диск може нов.
   
 5. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
 6. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
  1. Продадено.
  Останува:

  2. Asus b150 trooper + Pentium g3900 + Geil 2х4GB DDR3 1600 = 4200 (mb + cpu гаранција до 03.2020, рам до 05.2020)
  3. Gigabyte H170M-HD3 DDR3 + Penitum G4560 + Geil 8GB DDR3 1600 = 5700 (cpu има гаранција до 04.2021)
  *Може и без рам меморија, само матична и цпу.
  4. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5500 (гаранција до 05.2022)
  5. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pic-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките, 60GB ssd. Цена: 2000 комплет.

  Ако има заинтересирани може да се склопи и комплет куќиште со матичните(2, 3). Во игра влегуваат и 60GB ssd, 500GB hdd, како и куќиште Chieftec BH-01B.
   
 7. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
 8. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
  H170 + G4560 за 4500 ден. Инаку како што пишаа, Рамо е точен, затоа е и нагласено во името на плочата DDR3.

  6-та и 7-ма генерација имаат поддршка и за DDR3 и за DDR4. Се зависи плочата за што има слотови.
   
 9. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
  По кратка пауза да зберам што имам се во еден оглас.

  1. Asus ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING. Гаранција до 10.2020 од Сетек. Цена: 6000 ден.
  2. Geil 2GB ddr2 - 400мкд
  3. Hynix 2GB ddr3 - 400мкд
  4. Elpida 1GB ddr3 x2 - 200мкд двете
  5. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin, 60GB ssd. Цена: 2000 комплет
  6. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5500 (гаранција до 05.2022)

  Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
   
 10. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
 11. damil

  damil
  On your way to fame

  630
  580
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ова дали е продадено:

  2. Asus b150 trooper + Pentium g3900 + Geil 2х4GB DDR3 1600 = 4200
   
 12. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
  Се сменија плановите малку. Моментално е повлечено од породажба, после нова година негде ќе оди на продажба цело куќиште или со оваа плоча, или со другата (H170м).
   
 13. Kazaam

  Kazaam
  Gaining Experience

  130
  79
  20 Септември 2013
  Машко
  Екстра (продужен :p) викенд попуст:

  1. Geil 2GB ddr2 - 250мкд
  2. Hynix 2GB ddr3 - 250мкд
  3. Elpida 1GB ddr3 x2 - гага двете
  4. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin, 60GB ssd. Цена: 1500 комплет
  5. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5000 (гаранција до 05.2022)

  Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
   
  На shifty му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. dino
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  874
 2. manovj

  Проценка Разни делови

  manovj, 10 Јули 2018, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  902
 3. StefAngel
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,177
 4. Serko
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  714
 5. shooter
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,276
Вчитување...

Сподели

Вчитување...