• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Распродажба разни делови

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Се продаваат следниве делови:

1. Asroch h81 btc pro r2.0 + Pentium g3260 + Geil 4GB DDR3 1600 = 3200 (mb гаранција до 01.2020)
2. Asus b150 trooper + Pentium g3900 + Geil 4GB DDR3 1600 = 3800 (mb + cpu гаранција до 03.2020)
3. Gigabyte H170M-HD3 DDR3 + Penitum G4560 + Geil 4GB DDR3 1600 = 5200 (cpu има гаранција)
*Може и без рам меморија, само матична и цпу.

4. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5500 (гаранција до 05.2022)
5. DeepCool DQ750-ST 80Plus Gold = 2000

Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
1. Asroch h81 btc pro r2.0 + Pentium g3260 + Geil 4GB DDR3 1600 = 3200 (mb гаранција до 01.2020)
2. Asus b150 trooper + Pentium g3900 + Geil 4GB DDR3 1600 = 3800 (mb + cpu гаранција до 03.2020)
3. Gigabyte H170M-HD3 DDR3 + Penitum G4560 + Geil 4GB DDR3 1600 = 5200 (cpu има гаранција)
*Може и без рам меморија, само матична и цпу.

4. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5500 (гаранција до 05.2022)
Ако има заинтересирани може да се склипи и комплет куќиште со матичните(1, 2, 3). Во игра влегуваат и 60GB ssd, 500GB hdd. За куќаре ќе најдеме некое на ново, а исто и диск може нов.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
1. Продадено.
Останува:

2. Asus b150 trooper + Pentium g3900 + Geil 2х4GB DDR3 1600 = 4200 (mb + cpu гаранција до 03.2020, рам до 05.2020)
3. Gigabyte H170M-HD3 DDR3 + Penitum G4560 + Geil 8GB DDR3 1600 = 5700 (cpu има гаранција до 04.2021)
*Може и без рам меморија, само матична и цпу.
4. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5500 (гаранција до 05.2022)
5. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pic-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките, 60GB ssd. Цена: 2000 комплет.

Ако има заинтересирани може да се склопи и комплет куќиште со матичните(2, 3). Во игра влегуваат и 60GB ssd, 500GB hdd, како и куќиште Chieftec BH-01B.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
H170 + G4560 за 4500 ден. Инаку како што пишаа, Рамо е точен, затоа е и нагласено во името на плочата DDR3.

6-та и 7-ма генерација имаат поддршка и за DDR3 и за DDR4. Се зависи плочата за што има слотови.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
По кратка пауза да зберам што имам се во еден оглас.

1. Asus ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING. Гаранција до 10.2020 од Сетек. Цена: 6000 ден.
2. Geil 2GB ddr2 - 400мкд
3. Hynix 2GB ddr3 - 400мкд
4. Elpida 1GB ddr3 x2 - 200мкд двете
5. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin, 60GB ssd. Цена: 2000 комплет
6. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5500 (гаранција до 05.2022)

Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Екстра (продужен :p) викенд попуст:

1. Geil 2GB ddr2 - 250мкд
2. Hynix 2GB ddr3 - 250мкд
3. Elpida 1GB ddr3 x2 - гага двете
4. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin, 60GB ssd. Цена: 1500 комплет
5. Cooler Master Vanguard 1000w 80Plus Gold = 5000 (гаранција до 05.2022)

Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Преостанато:
1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 1000 ден.
2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани (што би рекле како нови, абе баба ги возела) со ситни козметички забелешки. Ќе гледам деновиве да поставам и слики од нив. Цена 2500 ден.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Еве некои слики од рамката и каблите


Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
 

Атачменти

Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Се додава батерија:

1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 6 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 1000 ден.
2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани (што би рекле како нови, абе баба ги возела) со ситни козметички забелешки. Цена 2500 ден.
3. 12V 4.5A нова некористена батерија. Само еднаш поставена во детско моторче, но испадна дека друго е пролемот. Anhoch PC Market Online - UPS Battery 12V 4.5AH. Цена 450 ден
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Корекција и дополнување:

1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 5 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 1000 ден.
2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани (што би рекле како нови, абе баба ги возела) со ситни козметички забелешки. Цена 2000 ден.
3. 12V 4.5A нова некористена батерија. Само еднаш поставена во детско моторче, но испадна дека друго е пролемот. Anhoch PC Market Online - UPS Battery 12V 4.5AH. Цена 350 ден
4. Sapphire RX 570 8GB Nitro+. Истечена гаранција. 5500 ден

Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Надополнување и слики:

1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 5 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 1000 ден.
2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани (што би рекле како нови, абе баба ги возела) со ситни козметички забелешки. Цена 2000 ден.
3. 12V 4.5A нова некористена батерија. Резервирана.
4. Sapphire RX 570 8GB Nitro+. Истечена гаранција. 5500 ден
5. Оригинален полнач за лаптоп HP 18.5V 3.5A (65W) - 500 ден, пожелно проба при подигање.
6. External Rack 2.5" USB 3.0 for SATA U3S-2 - 200 ден
7. Tenda Switch 5port 10/100 - 200 ден.
8. Разни тракатанци од сликата, понудете цена во пп. Напонски кабли, Sata cable, DVI cable, VGA cable, lan cable, usb 2.0 expansion bracket, конектори: DVI to VGA, DVI to HDMI, HDMI to VGA, кабел за power button.

Контакт: во пп или на 078/554-174 Дејан.

И нели заборавиви слики да ставам :-/

Заборавив за 8. да додадам Compro TV Gold+ PCI тв картичка
 

Атачменти

Изменето од модератор:
 • Ја почнал/а темата
 • #14

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Преостанато:

1. Дрвена рамка за риг (до 6 gpu), заедно со 4 pci-e 1 то 16 екстендери, 3 екстендери за напојување на графичките 8(6+2) pin. Цена 900 ден.
2. Logitech X-530 5.1 звучници. Зачувани, единствена забелешка што на некои места е скината мрежата (Слики во погорниот пост). Цена 2000 ден.
3. Оригинален полнач за лаптоп HP 18.5V 3.5A (65W) - 500 ден, пожелно проба при подигање.
4. Разни тракатанци од сликата, понудете цена во пп. Напонски кабли, Sata cable, DVI cable, VGA cable, lan cable, usb 2.0 expansion bracket, кабел за power button, Compro TV Gold+ PCI тв картичка.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

Kazaam

Gaining Experience
20 септември 2013
136
85
Скопје
Сеуште актуелно.

Контакт во пп или Вибер на +420771120490.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,799
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно