1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на нови и половни хард-дискови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 22 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам повеќе половни и нови хард-дискови:

  1) Toshiba P300 3TB 7200RPM 64MB cache, нов, неотпакуван, 2 години гаранција - 4000 денари
  2) Western Digital Caviar Red 2TB, 1 година користен, изгубена гаранција - 3200 денари
  3) Toshiba DT01ACA200 2TB 7200RPM 32MB Cache, 1 година користен, производство 2017, изгубена гаранција - 2500 денари
  4) Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB cache, нов, неотпакуван, 22 месеци гаранција - 2000 денари
  5) 5x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 1000 денари

  Сите дискови се комплетно исправни. Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 Мај 2019
  RagingDemon, Ace Lud и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:
  1) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, нов, неотпакуван, 9 месеци гаранција - 4000 денари
  2) Toshiba DT01ACA200 3.5" 2TB 7200RPM 32MB Cache, нов, неотпакуван, 2 години гаранција - 3200 денари
  3) Western Digital Black 3.5" 1TB 7200RPM 32MB Cache, половен, без гаранција - 2300 денари
  4) 10x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Некои дискови се продадени, на располагање:
  1) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, нов, неотпакуван, 9 месеци гаранција - 3900 денари
  2) 2x Hitachi Travelstar Z7K500 2.5" 7mm(slim) 500GB 7200RPM 32MB Cache, многу малку користени, без гаранција - 1200 денари
  3) 3x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:
  1) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, нов, неотпакуван, 9 месеци гаранција - 3900 денари
  2) Hitachi Travelstar Z7K500 2.5" 7mm(slim) 500GB 7200RPM 32MB Cache, многу малку користени, без гаранција - 1200 денари
  3) 7x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) Western Digirtal Caviar Black 2TB 7200RPM 64MB 3.5", 3800 денари
  2) 2x Toshiba P300 2TB 7200RPM 64MB cache 3.5", нов, неотпакуван, 2 години гаранција - 3400 денари
  3) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, користен многу малку, под гаранција 8 месеци - 3200 денари
  4) Segate FireCuda 1TB SSHD Gaming, изваден од лаптоп (произведен 2018) - 2200 денари
  5) 2x Hitachi 500GB 7200RPM 32MB Cache 2.5" , 1200 денари
  6) 2x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 28 Септември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) Western Digital RED 2TB - употребен само за да се направи еден бекап на податоци, под гаранција 1 година - 3500 денари
  2) Toshiba P300 2TB 7200RPM 64MB cache 3.5", нов, неотпакуван, 2 години гаранција - 3400 денари
  3) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, користен многу малку, под гаранција 8 месеци - 3200 денари
  4) Western Digital Caviar Blue 1TB - нов, 18 месеци гаранција - 2200 денари
  5) Segate FireCuda 1TB SSHD Gaming, изваден од лаптоп (произведен 2018) - 2000 денари
  6) 2x Hitachi 500GB 7200RPM 32MB Cache 2.5" - 1200 денари
  7) 2x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  Fatal1ty_, dejan_str и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:
  1) Western Digital Purple WD82PURZ 8TB 7200RPM 256MB Cache - нов, 3 месеци гаранција - 11500 денари
  2) Western Digital RED 2TB - употребен само за да се направи еден бекап на податоци, под гаранција 1 година - 3500 денари
  3) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, користен многу малку, под гаранција 8 месеци - 3200 денари
  4) Segate FireCuda 2.5" 1TB SSHD Gaming, изваден од лаптоп (произведен 2018) - 2000 денари
  5) 2x Hitachi 500GB 7200RPM 32MB Cache slim 2.5", половни - 1200 денари
  6) 2x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 24 oктомври 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Додаден нов(2 часа уклучен се на се, 0 bytes напишани) хард диск Toshiba MQ04ABF100 1TB 2.5" slim 5400RPM, произведен 28.08.2018 - 1800 денари

  20191109_232057.jpg 20191109_232050.jpg

  На располагање:
  1) Western Digital RED 2TB - употребен само за да се направи еден бекап на податоци, под гаранција 1 година - 3500 денари
  2) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, користен многу малку, под гаранција 8 месеци - 3000 денари
  3) Segate FireCuda 2.5" 1TB SSHD Gaming, изваден од лаптоп (произведен 2018) - 2000 денари
  4) Toshiba MQ04ABF100 1TB 2.5" slim 5400RPM - нов - 1800 денари
  5) 2x Hitachi 500GB 7200RPM 32MB Cache slim 2.5", половни - 1200 денари
  6) 2x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 9 ноември 2019
  На dejan_str и GGTT1 им се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) Western Digital RED 2TB - употребен само за да се направи еден бекап на податоци, под гаранција 1 година - 3500 денари
  2) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, користен многу малку, под гаранција 8 месеци - 3000 денари
  3) Hitachi 1.5TB 5400RPM 2.5" , половен - 2200 денари
  4) Toshiba MQ04ABF100 1TB 2.5" slim 5400RPM - нов - 1800 денари
  5) Western Digital Caviar Blue 1TB 2.5" - половен, 1700 денари
  6) 3x Hitachi 500GB 7200RPM 32MB Cache slim 2.5", половни - 1000 денари


  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) резервиран Western Digital RED 2TB - употребен само за да се направи еден бекап на податоци, под гаранција 10 месеци - 3000 денари
  2) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, користен многу малку, под гаранција 6 месеци - 3000 денари
  3) Hitachi 1.5TB 5400RPM 2.5" , половен - 2200 денари
  4) резервиран Toshiba MQ04ABF100 1TB 2.5" slim 5400RPM - нов - 1800 денари
  5) резервиран Western Digital Caviar Blue 1TB 2.5" - половен, 1700 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 3 Февруари 2020
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) 2x Western Digital RED 3TB - 2x 4000 денари
  2) Seagate ST3000DM001 3TB 7200RPM 64MB - нов, 2 години гаранција - 4300 денари
  3) Hitachi 1.5TB 5400RPM 2.5" , половен - 2200 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 9 Март 2020
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) 2x Western Digital RED 3TB - 2x 4000 денари
  2) Seagate ST3000DM001 3TB 7200RPM 64MB - нов, 2 години гаранција - 4300 денари
  3) Toshiba P300 2TB 7200RPM 64MB, нов, 2 години гаранција - 3300 денари
  4) Western Digital Caviar Blue 1TB, нов, 2 години гаранција - 2300 денари
  5) Hitachi 1.5TB 5400RPM 2.5" , половен - 2200 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) 2x Western Digital RED 3TB - 2x 4000 денари
  2) Seagate ST3000DM001 3TB 7200RPM 64MB - нов, 2 години гаранција - 4300 денари
  3) Toshiba P300 2TB 7200RPM 64MB, нов, 2 години гаранција - 3300 денари
  4) Hitachi 1.5TB 5400RPM 2.5" - половен, 2200 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,596
  13,844
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Seagate ST3000DM001 3TB 7200RPM 64MB - нов, 2 години гаранција - 4300 денари
  2) 2x Western Digital RED 3TB - 2x 4000 денари
  3) Toshiba P300 2TB 7200RPM 64MB, нов, 2 години гаранција - 3300 денари
  4) Hitachi 1.5TB 5400RPM 2.5" - половен, 2200 денари
  5) Segate FireCuda 2.5" 1TB SSHD, половен, малку користен (произведен mid 2018) - 2000 денари
  6) 3x Toshiba MQ04ABF100 1TB 2.5" slim 5400RPM - половен, 1700 денари
  7) Western Digital Caviar Blue 1TB 2.5" - половен, 1700 денари
  8) 2x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 1000 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   

Сподели

Вчитување...