1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на нови и половни хард-дискови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 22 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам повеќе половни и нови хард-дискови:

  1) Toshiba P300 3TB 7200RPM 64MB cache, нов, неотпакуван, 2 години гаранција - 4000 денари
  2) Western Digital Caviar Red 2TB, 1 година користен, изгубена гаранција - 3200 денари
  3) Toshiba DT01ACA200 2TB 7200RPM 32MB Cache, 1 година користен, производство 2017, изгубена гаранција - 2500 денари
  4) Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB cache, нов, неотпакуван, 22 месеци гаранција - 2000 денари
  5) 5x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 1000 денари

  Сите дискови се комплетно исправни. Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 Мај 2019
  RagingDemon, Ace Lud и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
  На располагање:

  1) Toshiba DT01ACA200 2TB 7200RPM 32MB Cache, 1 година користен, производство 2017, изгубена гаранција - 2500 денари
  2) Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB cache, нов, неотпакуван, 22 месеци гаранција - 2000 денари
  3) 5x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 1000 денари

  Сите дискови се комплетно исправни. Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
  Се додава на продажба нов диск Toshiba P300 3TB 7200RPM 64MB cache

  1) Toshiba P300 3TB 7200RPM 64MB cache, нов, неотпакуван, 2 години гаранција - 4000 денари
  2) Toshiba DT01ACA200 2TB 7200RPM 32MB Cache, 1 година користен, производство 2017, изгубена гаранција - 2500 денари
  3) 5x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 1000 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
  На располагање:
  1) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, нов, неотпакуван, 9 месеци гаранција - 4000 денари
  2) Toshiba DT01ACA200 3.5" 2TB 7200RPM 32MB Cache, нов, неотпакуван, 2 години гаранција - 3200 денари
  3) Western Digital Black 3.5" 1TB 7200RPM 32MB Cache, половен, без гаранција - 2300 денари
  4) 10x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,438
  11,055
  23 Јануари 2008
  Манга
  Некои дискови се продадени, на располагање:
  1) Seagate ST2000LM007 2.5" 7mm(slim) 2TB 5400RPM 128MB Cache, нов, неотпакуван, 9 месеци гаранција - 3900 денари
  2) 2x Hitachi Travelstar Z7K500 2.5" 7mm(slim) 500GB 7200RPM 32MB Cache, многу малку користени, без гаранција - 1200 денари
  3) 3x Toshiba MQ01ABF050 2.5" 500GB 5400RPM 8MB Cache, половни, различно стари - 900 денари

  Цените се фиксни.
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...