1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на графички !!

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од skopje_mkd, 21 Март 2019.

 1. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
  Продавам графички карти !!

  1. Msi RX 580 8GB Armor OC користена за мајнинг скоро година ден, во одлична состојба, без кутија и гаранција !! гаранција од мене 30 дена !!
  цена: 6500 денари !!!

  2. SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 570 8 GB одлична графичка,работи како нова, многу малце користена 5 месеци, нечујна одлични температури гаранција 30 дена, без кутија!
  цена: 7000 денари

  3. XFX RX 580 8GB GTS Black so garancija do 25.06.2020 локална од Нексио, комплет со кутија и додатоци имам две исти може за crossfire
  цена за една 9800 денари за две 18000 денари !!

  4. 2 x MSI RX 580 8GB Gaming X со локална гаранција до 07.08.2019 од Нексио, без кутија екстра состојба на продажба само комплет две за crossfire цена 19000 денари !!

   
  На topic му/ѝ се допаѓа ова.
 2. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
  1.SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 570 8 GB одлична графичка,работи како нова, многу малце користена 5 месеци, нечујна одлични температури гаранција 10 дена, комплет со кутија!
  цена: 7300 денари

  2. XFX RX 580 8GB GTS Black so garancija do 25.06.2020 локална од Нексио, комплет со кутија и додатоци имам две исти може за crossfire
  цена за една 9800 денари за две 18000 денари !!ечујна одлични температури гаранција 10 дена, комплет со кутија!
  цена: 7300 денари

  се додаваат:

  3. Palit Jet Stream 1070 8GB комплет со кутија и додатоци купена од Нексио гаранција до крај на месецов !!

  од сите графички има по 2 идентични за sli ili crossfire !!
   
 3. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
  На enes.s1 и boban73 им се допаѓа ова.
 4. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
  Намалени цени !!

  1.SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 570 8 GB одлична графичка, работи како нова, многу малце користена 5 месеци, нечујна, одлични температури гаранција 10 дена, комплет со кутија!
  цена: 7000 денари

  2. XFX RX 580 8GB GTS Black so garancija do 25.06.2020 локална од Нексио, комплет со кутија и додатоци имам две исти може за crossfire
  цена за една 9300 денари за две 18000 денари !!


  3. Palit Jet Stream 1070 8GB комплет со кутија и додатоци купена од Нексио гаранција до крај на месецов !!

  цена: 13500 ден.

  од сите графички има по 2 идентични за sli ili crossfire !!
   
  На arko27 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
 6. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
 7. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
 8. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
  инфо на 070 236 808 !!
  bump !!
   
 9. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
  бумп

  Намалени цени !!

  1.SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 570 8 GB одлична графичка, работи како нова, многу малце користена 5 месеци, нечујна, одлични температури гаранција 10 дена, комплет со кутија!
  цена: 6800 денари

  2. XFX RX 580 8GB GTS Black so garancija do 25.06.2020 локална од Нексио,
  цена 9000 !!!


  3. Palit Jet Stream 1070 8GB комплет со кутија и додатоци купена од Нексио гаранција до крај на месецов !!
  цена: 13000 ден.


  инфо на 070 236 808 !!
   
 10. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
 11. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
  Намалени цени !!

  2. XFX RX 580 8GB GTS Black so garancija do 25.06.2020 локална од Нексио,
  цена 8000 !!!


  3. Palit Jet Stream 1070 8GB комплет со кутија и додатоци!!
  без гаранција лично од мене месец дена !!!!
  цена: 12500 ден.


  инфо на 070 236 808 !!
   
 12. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
 13. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
  бумп
  под 2. продадена !!

  1.SAPPHIRE NITRO+ Radeon™ RX 570 8 GB одлична графичка, работи како нова, многу малце користена 5 месеци, нечујна, одлични температури гаранција 10 дена, комплет со кутија!
  цена: 6500 денари

  2. XFX RX 580 8GB GTS Black so garancija do 25.06.2020 локална од Нексио,
  цена 9000 !!!  3. Palit Jet Stream 1070 8GB комплет со кутија и додатоци купена од Нексио гаранција до крај на месецов !!
  цена: 12500 ден.


  инфо на 070 236 808 !!
   
 14. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
 15. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016
 16. skopje_mkd

  skopje_mkd
  Gaining Experience

  319
  183
  5 Февруари 2016

Сподели

Вчитување...