• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Распродажба на графички картички

 • Ја почнал/а темата
 • #1

iface

Gaining Experience
9 септември 2011
114
190
Продавам две графички картички Asus Dual 580 4GB, во одлична состојба, со сменета термална паста, одлични фанови. Двете графички се тестирани и се БЕЗ артефакти.

Цена 4000 една, фиксно.
1608882614237.png
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

iface

Gaining Experience
9 септември 2011
114
190
На продажба
ASUS RX580 4GB Dual OC (само 1 DVI-D излез),-4000 денари

Состојба одлична - сменета термална паста, одлични фанови, тестирани и проверени.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

iface

Gaining Experience
9 септември 2011
114
190
На продажба:

Gigabyte RX580 Gaming 4GB - нови фанови, сменета паста (NT-H1), тестирана,-6000 денари
XFX RX570 4GB - нови фанови, сменета паста (NT-H1), тестирана,-5000 денари
ASUS ROG STRIX RX570 4GB OC - сменета паста (NT-H1), тестирана,-4500 денари
ASUS RX570 4GB OC - сменета паста (NT-H1), тестирана,-4000 денари
ASUS DUAL RX580 4GB S-сменета паста (NT-H1),тестирана,само еден DVI-D излез,-4000 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

iface

Gaining Experience
9 септември 2011
114
190
На продажба:

XFX RX570 4GB - нови фанови, сменета паста (NT-H1), тестирана,-5000 денари
ASUS RX570 4GB OC - сменета паста (NT-H1), тестирана,-4000 денари

Картичките се продаваат по 1 парче на човек, ексклузивно за гејмери!
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,951
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно