1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Распродажба на делови (MB,PSU,GPU)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од tomi, 1 Февруари 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Купени 06.06.2017 (Гаранција до 27.05.2019 - Нексио)
  Asrock FM2A78 Pro3+ (со процесор A6 5400K 3.6 Ghz)- 4500 mkd

  Biostar TB85 - 3000 mkd

  Купена: 29.05.2018 (гаранција уште 2.5 години - Нексио)
  Asus Prime H270-Plus - 4000 mkd

  Купена: 25.04.2018 (гаранција важи до 09.04.2021 - Нексио)
  Asrock B250 Pro4 - 4000 mkd

  ______________________________

  Купена од Нексио, под гаранција...
  1x EVGA GeForce GTX 1050 FTW GAMING, 02G-P4-6157-KR, 2GB GDDR5, ACX 3.0
  цена: 5000 мкд

  4x XFX 570 8gb - 6000 mkd (гаранција уште 1 месец)

  4x Sapphire RX580 Pulse - 8000 mkd (немаат гаранција)

  Купени: 03.05.2018 (гаранција важи до 28.04.2019 - Нексио)
  10x Sapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 9000 mkd

  ______________________________

  купени: 29.05.2018 (користени само 5 месеци, гаранцијата важи до 10.03.2021 Нексио))

  4x Corsair CX750 80 PLUS Bronze - Full Pack - како нови - 3000 мкд
  ---------------------

  Рајзери за мининг - 200 денари парче
  Дрвени рамки за мининг - 1500 денари
   
  Последна промена: 8 Февруари 2019
  Asterix, ChauleB и на cele_x им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 3. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  1. Една RX570 продадена, останаа уште 3

  2. Едно CX750 продадено остана уште 3
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 5. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Продадено уште едно напојување, останаа уште 2
   
  На Asterix му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Update:

  Купени 06.06.2017 (Гаранција до 27.05.2019 - Нексио)
  Asrock FM2A78 Pro3+ (со процесор A6 5400K 3.6 Ghz)- 4500 mkd

  Biostar TB85 + Pentium G3260 3.3 Ghz 3mb cache = 5500 mkd

  Купена: 29.05.2018 (гаранција уште 2.5 години - Нексио)
  Asus Prime H270-Plus - 4000 mkd

  Купена: 25.04.2018 (гаранција важи до 09.04.2021 - Нексио)
  Asrock B250 Pro4 - 4000 mkd

  ______________________________

  Купена од Нексио, под гаранција...
  1x EVGA GeForce GTX 1050 FTW GAMING, 02G-P4-6157-KR, 2GB GDDR5, ACX 3.0
  цена: 5000 мкд

  4x XFX 570 8gb - 6000 mkd (гаранција уште 1 месец)

  4x Sapphire RX580 Pulse - 8000 mkd (немаат гаранција)

  Купени: 03.05.2018 (гаранција важи до 28.04.2019 - Нексио)
  10x Sapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 9000 mkd

  ______________________________

  купени: 29.05.2018 (користени само 5 месеци, гаранцијата важи до 10.03.2021 Нексио))

  2x Corsair CX750 80 PLUS Bronze - Full Pack - како нови - 3000 мкд
  ---------------------
   
  Последна промена: 8 Февруари 2019
 7. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  GTX1050 - Продадена
  CX750 - уште 1 резервирано, останува уште 1 последно парче....

  Update:

  Купени 06.06.2017 (Гаранција до 27.05.2019 - Нексио)
  Asrock FM2A78 Pro3+ (со процесор A6 5400K 3.6 Ghz)- 4500 mkd

  Biostar TB85 + Pentium G3260 3.3 Ghz 3mb cache = 5500 mkd

  Купена: 29.05.2018 (гаранција уште 2.5 години - Нексио)
  Asus Prime H270-Plus - 4000 mkd

  Купена: 25.04.2018 (гаранција важи до 09.04.2021 - Нексио)
  Asrock B250 Pro4 - 4000 mkd

  ______________________________

  Купена од Нексио, под гаранција...
  1x EVGA GeForce GTX 1050 FTW GAMING, 02G-P4-6157-KR, 2GB GDDR5, ACX 3.0
  цена: 5000 мкд


  4x XFX 570 8gb - 6000 mkd (гаранција уште 1 месец)

  4x Sapphire RX580 Pulse - 8000 mkd (немаат гаранција)

  Купени: 03.05.2018 (гаранција важи до 28.04.2019 - Нексио)
  10x Sapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 9000 mkd

  ______________________________

  купени: 29.05.2018 (користени само 5 месеци, гаранцијата важи до 10.03.2021 Нексио))

  1x Corsair CX750 80 PLUS Bronze - Full Pack - како нови - 3000 мкд
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Остана уште едно CX750
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Напојувањата се продадени, на другите делови пуштам попуст....

  Купени 06.06.2017 (Гаранција до 27.05.2019 - Нексио)
  Asrock FM2A78 Pro3+ (со процесор A6 5400K 3.6 Ghz) + 4GB Ram - 5000 mkd

  Biostar TB85 + Pentium G3260 3.3 Ghz 3mb cache + 4GB Ram = 6000 mkd

  Купена: 29.05.2018 (гаранција уште 2.5 години - Нексио)
  Asus Prime H270-Plus - 4000 mkd - 3500 mkd

  Купена: 25.04.2018 (гаранција важи до 09.04.2021 - Нексио)
  Asrock B250 Pro4 - 4000 mkd - 3500 mkd

  _________________________________________________________________

  4x XFX 570 8gb - 6000 mkd (гаранција уште 1 месец) - 5500 mkd

  4x Sapphire RX580 Pulse - 8000 mkd (немаат гаранција) - 7500 mkd

  Купени: 03.05.2018 (гаранција важи до 28.04.2019 - Нексио)
  10x Sapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 9000 mkd - 8500 mkd
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Asrock FM2A78 Pro3+ (со процесор A6 5400K 3.6 Ghz) + 4GB Ram - 4500 mkd

  Biostar TB85 + Pentium G3260 3.3 Ghz 3mb cache + 4GB Ram = 5500 mkd

  Купена: 29.05.2018 (гаранција уште 2.5 години - Нексио)
  Asus Prime H270-Plus - 4000 mkd - 3500 mkd - 3000 mkd

  Купена: 25.04.2018 (гаранција важи до 09.04.2021 - Нексио)
  Asrock B250 Pro4 - 4000 mkd - 3500 mkd - 3000 mkd

  _________________________________________________________________

  4x XFX 570 8gb - 6000 mkd (гаранција уште 1 месец) - 5500 mkd - 5000 mkd

  4x Sapphire RX580 Pulse - 8000 mkd (немаат гаранција) - 7500 mkd - 7000 mkd

  Купени: 03.05.2018 (гаранција важи до 28.04.2019 - Нексио)
  10x Sapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 9000 mkd - 8500 mkd - 8000 mkd

  Ова се цени кој можам најниско да ги дадам, повеќе нема да има спуштања и не ми праќајте пораки за пониска цена, цените се и повеќе од ниски и ефтини.....
   
  dr.doom, Zabegann и на gOJDO им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 12. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Asrock FM2A78 Pro3+ (со процесор A6 5400K 3.6 Ghz) + 4GB Ram - 4000 mkd

  Biostar TB85 + Pentium G3260 3.3 Ghz 3mb cache + 4GB Ram = 5000 mkd

  Купена: 29.05.2018 (гаранција уште 2.5 години - Нексио)
  Asus Prime H270-Plus - 4000 mkd - 3500 mkd - 3000 mkd

  Купена: 25.04.2018 (гаранција важи до 09.04.2021 - Нексио)
  Asrock B250 Pro4 - 4000 mkd - 3500 mkd - 3000 mkd

  _________________________________________________________________

  4x XFX 570 8gb - 6000 mkd (гаранција уште 1 месец) - 5500 mkd - 5000 mkd

  4x Sapphire RX580 Pulse - 8000 mkd (немаат гаранција) - 7500 mkd - 7000 mkd

  Купени: 03.05.2018 (гаранција важи до 28.04.2019 - Нексио)
  10x Sapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 9000 mkd - 8500 mkd - 8000 mkd
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 14. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 15. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Ponuda Rig so 6 graficki

  2x Corsair CX750 80 PLUS Bronze - Full Pack - 3000 = 6000

  Asrock FM2A78 Pro3+ (со процесор A6 5400K 3.6 Ghz) + 4GB Ram -3500 mkd

  6xSapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 7500 mkd = 45.000

  54.500 / 51 = 1068$
  1,068 United States Dollar equals
  7.29 Ether
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Prodadeni 4 ostanuvaat uste 5 (rx 580 nitro plus special edition)

  Cena za site 5 komplet = 37.500 mkd
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  На продажба
  Psu - Cooler Master V1000 - фулл паковање, гаранција локална ама ја иам изгубено, исто како да нема

  цена: 7000 мкд
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
 19. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Понуда за овие 2 дена (сабота и недела)

  Купени: 03.05.2018 (гаранција важи до 28.04.2019 - Нексио)
  5x Sapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 7000 mkd = 35.000 mkd ili 4.92 ETH

  2x Psu - Cooler Master V1000 full pack kako novi = 6000 mkd = 12.000 mkd ili 1.64 ETH

  cenite se za komplet ne se za po parce
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,011
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
  графичките 4GB или 8GB се?
   
 21. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  8gb se site

  Bump!!!
   
 22. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Купени 06.06.2017 (Гаранција до 27.05.2019 - Нексио)
  Asrock FM2A78 Pro3+ (со процесор A6 5400K 3.6 Ghz)- 4500 mkd

  Biostar TB85 - 3000 mkd

  Купена: 29.05.2018 (гаранција уште 2.5 години - Нексио)
  Asus Prime H270-Plus - 4000 mkd

  Купена: 25.04.2018 (гаранција важи до 09.04.2021 - Нексио)
  Asrock B250 Pro4 - 4000 mkd

  ______________________________

  XFX 570 8gb - 6000 mkd

  Sapphire RX580 Pulse - 7000 mkd

  Купени: 03.05.2018 (гаранција важи до 28.04.2019 - Нексио)
  Sapphire RX 580 Nitro Plus Special Edition - 7500 mkd

  ______________________________

  Cooler Master V1000 full pack kako novi = 6000 mkd

  ---------------------

  Рајзери за мининг - 200 денари парче
  Дрвени рамки за мининг - 1500 денари
   
 23. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Update:
  Cooler Master G750M Full pack (mnogu malce koristeni, garancija neznam dali imaat) - 3000 mkd
   
 24. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  BUMP, ако се скапи слободно пишете ми во порака, па ако треба и гратис ке ви ги дадам :)

  По ниски и по смешни цени одамна не сум имал и продавал...
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  tomi

  tomi
  Guru

  9,868
  9,113
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...