1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на DDR3 и DDR4 RAM мемории

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10800 денари
  2) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 - нови, 5 години гаранција - 6000 денари
  3) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари
  4) Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство( се нафаќам да ги рпатам за RMA) - 5000 денари
  5) Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-2667 CL16 - нови, 5 години гаранција, 4300 денари
  6) Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 1800 денари за еден модул

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10800 денари
  2) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 - нови, 5 години гаранција - 6000 денари
  3) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари
  4) Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-2667 CL16 - нови, 5 години гаранција, 4300 денари
  5) Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 1800 денари за еден модул

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10500 денари
  2) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10500 денари
  2) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,461
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Fury 32GB(1x32GB) DDR4-3200 CL16 - нова, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10000 денари
  2) Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство( се нафаќам да ги рпатам за RMA) - 5300 денари
  3) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција - 5000 денари

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 2 Јули 2020
Слични теми
 1. CyberTm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,378
 2. gOJDO
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,995
 3. CyberTm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  510
 4. KalEl
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  475
 5. CyberTm
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  426
Вчитување...

Сподели

Вчитување...