• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Распродажба на DDR3 и DDR4 RAM мемории

 • Ја почнал/а темата
 • #51

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10800 денари
2) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 - нови, 5 години гаранција - 6000 денари
3) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари
4) Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство( се нафаќам да ги рпатам за RMA) - 5000 денари
5) Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-2667 CL16 - нови, 5 години гаранција, 4300 денари
6) Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 1800 денари за еден модул

Ценa фикснa
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #52

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10800 денари
2) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 - нови, 5 години гаранција - 6000 денари
3) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари
4) Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-2667 CL16 - нови, 5 години гаранција, 4300 денари
5) Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 1800 денари за еден модул

Ценa фикснa
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #53

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10500 денари
2) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари

Ценa фикснa
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #54

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10500 денари
2) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари

Ценa фикснa
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #55

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Kingston HyperX Fury 32GB(1x32GB) DDR4-3200 CL16 - нова, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10000 денари
2) Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство( се нафаќам да ги рпатам за RMA) - 5300 денари
3) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција - 5000 денари

Ценa фикснa
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #56

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Kingston HyperX Fury 32GB(1x32GB) DDR4-3200 CL16 - нова, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10000 денари
2) Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство( се нафаќам да ги рпатам за RMA) - 5300 денари

Ценa фикснa
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #57

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Kingston HyperX Fury 32GB(1x32GB) DDR4-3200 CL16 - нова, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 9500 денари

Ценa фикснa
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #58

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

20201019_155736.jpg

1) Kingston HyperX Fury 8GB(1x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 4 години гаранција - 2100 денари
2) Kingston HyperX Fury 8GB(1x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 4 години гаранција - 2300 денари
3) Kingston HyperX Fury 16GB(1x16GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 4 години гаранција - 4000 денари
4) Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 4 години гаранција - 4600 денари
5) Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 4 години гаранција - 4600 денари

6) G.Skill Ripjaws V 16GB(1x16GB) DDR4-3200 CL16 black - нови, 5 години гаранција - 4000 денари
7) G.Skill SniperX 16GB(2x8GB) DDR4-3600 CL19 military - нови, 5 години гаранција - 5000 денари
8) G.Skill Ripjaws V 16GB(2x8GB) DDR4-3600 CL18 red - нови, 5 години гаранција - 5200 денари
9) G.Skill FlareX 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL14 for AMD Ryzen - половни, 2 години гаранција - 5500 денари
10) G.Skill Aegis 32GB(2x16GB) DDR4-3000 CL16 - половни, 2 години гаранција - 6000 денари
11) G.Skill TridentZ 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 5 години гаранција - 6000 денари

12) Kingston/Samsung 8GB(1x8GB) DDR3-1600 CL11 - половни, 1 месец гаранција - 1700 денари
13) Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR3-1866 CL10 - половна, 1 месец гаранција - 2000 денари
14) Patriot 8GB (2x4GB) DDR3-1600 CL10 - половни, 1 месец гаранција - 2000 денари
15) G.Skill RipJaws X 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL9 - половни, 1 месец гаранција - 2200 денари
16) Crucial BalistiX Sport 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL9 - половни, 1 месец гаранција - 2200 денари
17) G.Skill GNT 8GB(1x8GB) DDR3-1600 CL11 - нови, 5 години гарација - 2200 денари
18) Corsair Vengance 16GB(2x8GB) DDR3-1600 CL10 - половни, 1 месец гаранција - 4000 денари
19) G.Skill RipJaws X 16GB(2x8GB) DDR3-2400 CL11 - половни - 1 месец гарација - 5000 денари

Цените се фиксни.

075 437-061, Кирил
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,653
Мислења
822,546
Членови
28,294
Најнов член
silverCM
На врв Дно