1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на DDR3 и DDR4 RAM мемории

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) G.Skill Sniper X DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 6200 денари
  2) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4500 денари
  3) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3900 денари
  4) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2200 денари

  075 437-061, Кирил
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) G.Skill Sniper X DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 6200 денари
  2) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4500 денари
  3) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3900 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На boban73 и GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) G.Skill Sniper X DDR4-3000 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5800 денари
  2) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4400 денари
  3) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3800 денари

  075 437-061, Кирил
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) G.Skill Sniper X DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 6000 денари
  2) G.Skill Sniper X DDR4-3000 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5700 денари
  3) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3700 денари

  075 437-061, Кирил
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) G.Skill SniperX 16GB DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5700 денари
  2) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3600 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 14 Јули 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5600 денари
  2) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3600 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 24 Јули 2019
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство (се нафаќам во случај на дефект да ги пратам за RMA), 5300 денари
  2) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство (се нафаќам во случај на дефект да ги пратам за RMA), 10500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На NikacXMKD и GGTT1 им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа и понижење:

  1) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство (се нафаќам во случај на дефект да ги пратам за RMA), 10000 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 15 Септември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство (се нафаќам во случај на дефект да ги пратам за RMA), 9800 денари
  2) Kingston KVR DDR3-1600 CL11 16GB(2x8GB) - половни, изгубена гаранција - 3000 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На KalEl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство (се нафаќам во случај на дефект да ги пратам за RMA), 9500 денари
  2) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5700 денари
  3) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5200 денари
  4) G.Skill GNT 16GB (2x8GB) DDR4-2667 CL19 - нови, 5 години гаранција, 4400 денари
  5) G.Skill Aegis 8GB (1x8GB) DDR4-3000 CL16 - нова, 5 години гаранција, 2400 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На TATA_MATA и GGTT1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство (се нафаќам во случај на дефект да ги пратам за RMA), 9500 денари
  2) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5200 денари
  3) G.Skill GNT 16GB (2x8GB) DDR4-2667 CL19 - нови, 5 години гаранција, 4400 денари
  4) G.Skill Aegis 8GB (1x8GB) DDR4-3000 CL16 - нова, 5 години гаранција, 2400 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 3 години гаранција од странство (се нафаќам во случај на дефект да ги пратам за RMA), 9300 денари
  2) G.Skill GNT 16GB (2x8GB) DDR4-2667 CL19 - нови, 5 години гаранција, 4300 денари
  3) G.Skill Aegis 8GB (1x8GB) DDR4-3000 CL16 - нова, 5 години гаранција, 2400 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) G.Skill GNT 16GB (2x8GB) DDR4-2667 CL19 - нови, 5 години гаранција, 4300 денари
  2) G.Skill Aegis 8GB (1x8GB) DDR4-3000 CL16 - нова, 5 години гаранција, 2400 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадени под 1)
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадени старите, на продажба донесени два сета ентузијастички мемории:
  1) 2x Patriot Viper Gaming Steel Series 16GB(2x8GB) DDR4-4000 CL19 19-19-40, нови, еден месец гаранција од мене - 7000 денари за еден сет, 13500 денари двата сета

  20191102_152443.jpg
   
  На dejan_str, Mao, gocetan и уште 3 други им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Намалување:

  1) 2x Patriot Viper Gaming Steel Series 16GB(2x8GB) DDR4-4000 CL19 19-19-40, нови, еден месец гаранција од мене - 6500 денари за еден сет
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Додадени нови мемории на продажба и понижење на некои:

  1) 2x Patriot Viper Gaming Steel Series 16GB(2x8GB) DDR4-4000 CL19 19-19-40, нови, еден месец гаранција од мене - 6000 денари за еден сет
  2) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - користени 2 недели, купени пред неколку месеци, 5 години гаранција без тие неколку месеци - 10500 денари
  3) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 - нови, 5 години гаранција - 5500 денари
  4) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL18 - нови, 5 години гаранција - 5000 денари
  5) 2x G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција - 4800 денари за еден сет

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На dejan_str и GGTT1 им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  20200121_213955.jpg

  n x Hynix DDR3-1600 4GB - 700 денари за еден модул

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 Јануари 2020
  gego, dejan_str, shifty и на уште 1 им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) n x Hynix DDR3-1600 4GB - 700 денари за еден модул
  2) Kingston HyperX Beast 2x8GB DDR3-2400 CL11 - 4000 денари

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Донесена нова количина на RAM. На продажба:

  1) Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, купени од странство, 3 години гаранција(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 9500 денари
  2) G.Skill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL17 18-18-38 - нови, 5 години гаранција - 6800 денари
  3) Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, купени од странство, 3 години гаранција(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 5800 денари
  4) n x Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - 1700 денари за еден модул
  5) n x Hynix DDR3-1600 4GB CL11 - 700 денари за еден модул

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  На Tenny и GGTT1 им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) G.Skill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL17 18-18-38 - нови, 5 години гаранција - 6500 денари
  2) Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, купени од странство, 3 години гаранција(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 5800 денари
  3) Kingston HyperX Beast 8GB(1x8GB) DDR3-2400 CL11 - половен - 2000 денари
  4) 2 x Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 3400 денари за двата модули

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 14 Февруари 2020
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:
  1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, купени од странство, 3 години гаранција(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10000 денари
  2) Kingston HyperX Beast 8GB(1x8GB) DDR3-2400 CL11 - половен - 2000 денари
  3) 2 x Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 3400 денари за двата модули

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:
  1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10800 денари
  2) Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 6000 денари
  3) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 - нови, 5 години гаранција - 6000 денари
  4) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари
  5) Kingston HyperX Beast 8GB(1x8GB) DDR3-2400 CL11 - половен - 2000 денари
  6) n x Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 1800 денари за еден модул

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:
  1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10800 денари
  2) 3 x Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 6000 денари
  3) 2x G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 - нови, 5 години гаранција - 6000 денари
  4) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари
  5) n x Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 1800 денари за еден модул

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:
  1) Kingston HyperX Fury 32GB(2x16GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 10800 денари
  2) Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB - нови, 3 години гаранција од странство(се нафаќам да ги пратам за RMA) - 6000 денари
  3) G.Skill Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL16 - нови, 5 години гаранција - 6000 денари
  4) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3600 CL19 - нови, 5 години гаранција, 5500 денари
  5) Kingston HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-2667 CL16 - нови, 5 години гаранција, 4300 денари
  6) Good Ram 8GB DDR3-1600 CL11 - половни - 1800 денари за еден модул

  Ценa фикснa
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. CyberTm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,378
 2. gOJDO
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,993
 3. CyberTm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  510
 4. KalEl
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  475
 5. CyberTm
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  426
Вчитување...

Сподели

Вчитување...