1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на DDR3 и DDR4 RAM мемории

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) G.Skill Sniper X DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 6200 денари
  2) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4500 денари
  3) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3900 денари
  4) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2200 денари

  075 437-061, Кирил
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) G.Skill Sniper X DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 6200 денари
  2) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4500 денари
  3) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3900 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На boban73 и GGTT1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  1) G.Skill Sniper X DDR4-3000 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5800 денари
  2) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4400 денари
  3) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3800 денари

  075 437-061, Кирил
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) G.Skill Sniper X DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 6000 денари
  2) G.Skill Sniper X DDR4-3000 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5700 денари
  3) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3700 денари

  075 437-061, Кирил
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) G.Skill SniperX 16GB DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5700 денари
  2) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3600 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 14 Јули 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,024
  8,157
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не ти пишува колкави модули се G.Skill Sniper. 16GB претпоставувам? Ги бива за Рајзен:?
   
  На Rukfash му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Da i da za ryzen 2000 i 3000
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5600 денари
  2) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3600 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 24 Јули 2019
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5700 денари
  2) G.Skill SniperX 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL16 - нови, 5 години гаранција, 5200 денари
  3) Kingston HyperX Fury 8GB DDR4-2133 CL15 - половна, изгубена гаранција(од Анхоч), 1800 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  GGTT1, enes.s1 и на CyberTm им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,418
  10,985
  23 Јануари 2008
  Манга

Сподели

Вчитување...