1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на DDR3 и DDR4 RAM мемории

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 Март 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  20190313_102316.jpg
  1) 2x8GB Kingston DDR4-2400 CL17, изгубена гаранција, 4600 денари
  2) 1x4GB Kingston HyperX Fury DDR4-2400 CL15, гаранција уште 3 години - 1400
  3) 1x4GB Kingston HyperX Fury DDR3-1866 CL10, изгубена гаранција - 1200 денари
  4) 1x8GB Kingston HyperX Predator DDR4-3000 CL15, гаранција уште 4 години и 3 месеци - 3300 денари
  5) 2x2GB Elixir DDR3-1333 CL9, немаат гаранција - 1000 денари
  6) 2x4GB G.Skill DDR4-2133 CL15, нови, гаранција две години - 2500 денари
  7) 2x4GB TeamGroup Elite DDR4-2133 CL15, нови, гаранција две години - 2400 денари
   
  На dejan_str, Dackomkd86, GGTT1 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  24 часа резервирани!
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  pod 3) se vraka na prodazba
  prodadeni pod 1)
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) 2x4GB Kingston DDR4-2400 CL17, изгубена гаранција, 2600 денари
  2) 1x4GB Kingston HyperX Fury DDR4-2400 CL15, гаранција уште 3 години - 1400
  3) 1x4GB Kingston HyperX Fury DDR3-1866 CL10, изгубена гаранција - 1300 денари
  5) 2x2GB Elixir DDR3-1333 CL9, немаат гаранција - 1000 денари
  6) 2x4GB G.Skill DDR4-2133 CL15, нови, гаранција две години - 2500 денари
  7) 2x4GB TeamGroup Elite DDR4-2133 CL15, нови, гаранција две години - 2400 денари
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Некои мемории се продадени, додадени се и нови:

  1) 2x4GB G.Skill DDR4-2133 CL15, нови, гаранција две години - 2500 денари
  2) 2x4GB TeamGroup Elite DDR4-2133 CL15, нови, гаранција две години - 2400 денари
  3) 1x8GB Kingston HyperX Fury DDR4-2133 CL15, изгубена гаранција - 2300 денари
  4) 2x4GB Kingston DDR4-2400 CL17, изгубена гаранција, 2600 денари
  5) 1x4GB Kingston HyperX Fury DDR4-2400 CL15, гаранција уште 3 години - 1400 денари
  6) 2x4GB A-Data XPG DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v), без гаранција - 3000
   
  dejan_str, boban73 и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  под 3) резервирана...патем,
  20190322_194954.jpg
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  под 6) резервирани
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Се враќаат на продажба под 6) 2x4GB A-Data XPG DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v), без гаранција - 2800 денари
  Сите останати мемории се продадени.
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба донесени модули RAM:

  1) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3000 CL15, без гаранција - 2x4GB - 10500 денари
  2) G.Skill Ripjaws X 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15, нови, 5 години гаранција - 6300 денари
  3) A-Data XPG 8GB (2x4GB) DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v), без гаранција - 2700 денари
  4) Kingston HyperX Beast 8GB (1x8GB) DDR3-2400 CL11, без гаранција - 2700 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  dejan_str, dashbog, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Корегирана техничка грешка во текстот, намалена цена на 1). На располагањеRAM:

  1) Kingston HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4-3000 CL15, без гаранција - 10000 денари
  2) G.Skill Ripjaws X 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15, нови, 5 години гаранција - 6300 денари
  3) A-Data XPG 8GB (2x4GB) DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v), без гаранција - 2700 денари
  4) Kingston HyperX Beast 8GB (1x8GB) DDR3-2400 CL11, без гаранција - 2700 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил[/QUOTE]
   
  Zabegann, Ace Lud и на GGTT1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) G.Skill Ripjaws X 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15, нови, 5 години гаранција - 6300 денари
  2) A-Data XPG 8GB (2x4GB) DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v), без гаранција - 2700 денари
  3) Kingston HyperX Beast 8GB (1x8GB) DDR3-2400 CL11, без гаранција - 2700 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  под 1) намалена цена:
  G.Skill Ripjaws X 16GB (2x8GB) DDR4-3000 CL15, нови, 5 години гаранција - 6000 денари
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Под 1) продадени. Се додава модул 8GB DDR4-3200 на продажба. Во моментов на располагање:

  1) Kingston HyperX Fury 8GB (1x8GB) DDR4-3200 CL18, купена пред неколку месеци, под гаранција 4години и неколку месеци - 2600 денари
  2) A-Data XPG 8GB (2x4GB) DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v), без гаранција - 2700 денари
  3) Kingston HyperX Beast 8GB (1x8GB) DDR3-2400 CL11, без гаранција - 2700 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Дел од мемориите се продадени; намалени цени; додадени нови мемории за продажба. На располагање:

  1) Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16, нови, купени од странство, гаранција 3 години(во случај на дефект се нафаќам да ги пратам за RMA) - 6000 денари
  2) A-Data XPG 8GB (2x4GB) DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v), без гаранција - 2600 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Нова количина на ентузијастички мемории:
  Screenshot_20190516-000527_Gallery.jpg

  1) Два сета Corsair Dominator Platinum 16GB(4x4GB) DDR4-3200 CL15 RGB - 7000 денари (цена за еден сет од 4 модули)
  2) Corsair Vengeance LPX 32GB (4x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 9000 денари
  3) A-Data XPG 8GB (2x4GB) DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v) - 2600 денари
  4) Kingston HyperX Beast 16GB(2x8GB) DDR3-2400 CL11 - 5000 денари
  5) Patriot Viper Black Mamba 16GB (2x8GB) DDR3-2400 CL11 - 5000 денари
  6) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2300 денари
  7) Kingston HyperX Blue 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL9 - 2000 денари

  За сетовите под 1), 2), 4) и 5) утре ќе знам дали имаат гаранции и колку. Останатите се без гаранција.
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 16 Мај 2019
  Efrem, GGTT1 и на Ace Lud им се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Корекција, мемориите под 1) Corsair Dominator Platinum не се RGB, цена 6500 денари за сет.
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Освежување и мало намалување на некои сетови:

  1) Два сета Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4700 денари (за еден сет)
  2) A-Data XPG 8GB (2x4GB) DDR4-2800 CL17 Low Voltage (1.2v) - 2600 денари
  3) Kingston HyperX Beast 16GB(2x8GB) DDR3-2400 CL11 - 4800 денари
  4) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2300 денари
  5) Kingston HyperX Fury Blue 8GB(1x8GB) DDR3-1866 CL10 - 2200 денари
  6) Kingston HyperX Blu 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL9 - 2000 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  1) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4600 денари
  2) Kingston HyperX Beast 16GB(2x8GB) DDR3-2400 CL11 - 4700 денари
  3) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2300 денари
  4) Kingston HyperX Blu 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL9 - 2000 денари

   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) G.Skill Ripjaws V DDR4-3000 CL15 - нови, 5 години гаранција, 6800 денари
  2) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2800 CL16 1.35v - 4800 денари
  3) Kingston HyperX Beast 16GB(2x8GB) DDR3-2400 CL11 - 4700 денари
  4) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2300 денари
  5) Kingston HyperX Blu 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL9 - 2000 денари
   
  На NikacXMKD и GGTT1 им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  мемориите под 2) резервирани, под 1) се 16GB
   
  Последна промена: 1 Јуни 2019
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  под 5) резервирани
   
 22. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Некои модули се продадени, намалена цена под 1)

  1) G.Skill Ripjaws V DDR4-3000 CL15 - нови, 5 години гаранција, 6300 денари
  2) Kingston HyperX Beast 16GB(2x8GB) DDR3-2400 CL11 - 4700 денари
  3) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2300 денари
   
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На располагање:

  3) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2300 денари
   
 25. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,452
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) G.Skill Sniper X DDR4-3200 CL16 - нови, 5 години гаранција, 6300 денари
  2) Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4-2666 CL16 1.2v - 4600 денари
  3) Kingston 16GB (2x8GB) DDR4-2400 CL17 - еден модул нов неотпакуван, другиот користен една недела, изгубена гаранција - 4200 денари
  4) A-Data 16GB (2x8GB) DDR4-2133 CL15 - 3900 денари
  5) Corsair Vengeance 8GB(2x4GB) DDR3-1866 CL9 - 2300 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 и dzunko им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. CyberTm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,376
 2. gOJDO
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,991
 3. CyberTm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  510
 4. KalEl
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  474
 5. CyberTm
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  426
Вчитување...

Сподели

Вчитување...