1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Распродажба на DDR3 и DDR4 RAM мемории

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 14 Март 2019 at 10:13.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,797
  9,753
  23 Јануари 2008
  Манга
  20190313_102316.jpg
  1) 2x8GB Kingston DDR4-2400 CL17, изгубена гаранција, 4600 денари
  2) 1x4GB Kingston HyperX Fury DDR4-2400 CL15, гаранција уште 3 години - 1400
  3) 1x4GB Kingston HyperX Fury DDR3-1866 CL10, изгубена гаранција - 1200 денари
  4) 1x8GB Kingston HyperX Predator DDR4-3000 CL15, гаранција уште 4 години и 3 месеци - 3300 денари
  5) 2x2GB Elixir DDR3-1333 CL9, немаат гаранција - 1000 денари
  6) 2x4GB G.Skill DDR4-2133 CL15, нови, гаранција две години - 2500 денари
  7) 2x4GB TeamGroup Elite DDR4-2133 CL15, нови, гаранција две години - 2400 денари
   
  На GGTT1, Boldozer, Ace Lud и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  400
  280
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Леј, куп рум штанглици! :D

  Може резервација до утре за

  1) 2x8GB Kingston DDR4-2400 CL17, изгубена гаранција, 4600 денари


  Морам да проверам дали е точно тоа што треба, ако не е проблем - ми требаат 24 часа?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,797
  9,753
  23 Јануари 2008
  Манга
  24 часа резервирани!
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,450
  3,309
  11 Декември 2008
  Машко
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  400
  280
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор

  Грешка, извинензи! Некомпатибилно.

  Молам од-резерв.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,797
  9,753
  23 Јануари 2008
  Манга
  Последна промена: 15 Март 2019 at 19:14
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Guru

  7,797
  9,753
  23 Јануари 2008
  Манга
  pod 3) se vraka na prodazba
  prodadeni pod 1)
   

Сподели

Вчитување...