• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Распоред за консултации

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90


Ете како асистентите на SEEU тепаат досада :D
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Лооооол, арно барем објект знаат од класа да креираат.:)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Чудно но вистинито, колега ќе треба ја и ти да претразимо по другите канцеларие дали има нешто :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Можеби е интересно, но имаат грешка, а гледам никој не забележа: секој case блок треба да завршува со break; :)
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
За C# не знам, но за С++ ако не се стави брејк, циклусот ќе продлжи да си тече, т.е. ако напишеме Арбен, ќе ги даде распоредите за сите други нанадоле, за на крајот да ни напише Wrong Office :D

Значи, ни ова не го владеат како шо треба? :p
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,753
Мислења
864,030
Членови
30,087
Најнов член
Гиги5
На врв Дно