• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Распакување на датотека

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,833
9,261
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Зошто пиратерија?
Јас едвај најдов ром фирмвер за еден таблет,пола од нив не работат,едвај го оправив,мислам дека не е пиратерија уплоадирање на фирмвер ромс за телефони,што ако се деси да заглави во лого или ти падне софтверот,и пак го сметаш за пиратерија?
Сите страни веќе се заштитени,тешко се симнуваат веќе.
Барав само начин ако може да се високо компресира на помало место да зафаќа во твојот диск.
LZCOMP и qpac нудат појака енкрипција, со тоа што компромис прават во теретење на процесорот. Недајбоже на некој целерон да отпакуваш 15гб.

edit
мислев на LZMA/LZMA2 од 7-zip
 

bxxxn

Practice makes perfect
11 март 2011
1,349
1,447
Толкава компресија е невозможно да постигнеш, она што ти треба е хостинг со простор и сообраќај, или ако сакаш да си пројдеш буџетски на сајтот ќе ставиш линкови за преземање кои ќе водат до трети страни.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #28

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Толкава компресија е невозможно да постигнеш, она што ти треба е хостинг со простор и сообраќај, или ако сакаш да си пројдеш буџетски на сајтот ќе ставиш линкови за преземање кои ќе водат до трети страни.
Да благодарам оваа не ми текна
Но сакам да ги задржам корисниците кога симнуваат да почекаат 30 секунди или редикт урл но незнам како да го направам тоа.
Самл кога симнуваат може да чекаат 30 сек. и да симнат дирекно од форумот а редикт незнам како на форумот.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,865
9,304
Скопје
.kkrieger е игра исто од Farbrausch со големина од 96 kilobytes. Направена е во 2004.
Подетално објаснување за тоа како ја направиле:
View: https://www.youtube.com/watch?v=bD1wWY1YD-M
Ми се допаѓа она на некои видеа, како во ова, кога преводот ќе ти долови повеќе емоции од аудиото.
1627596494844.png
Овој у видеово вика нормално 14 times. А у преводов пишува 14 times, и после со capslock FOURTEEN демек да повторни/назначи колку е тоа неверојатно. Хаха. Царска работа, го иам забележано и на други видеа.
Не знам, зошто се случува?
Сеа ми дојдоа повеќе теории. Едната е дека нели јутубериве знаат да праќаат на посебни фирми да им прават превод и може од ова видео им пратиле некоја верзија што го содржи нагласеното фортин, па овие правеле превод а сепак креаторот на видеото го изоставил во финалното видео.
Или може самите што го правеле преводот сакаат да бидат ѕверови па додаваат нивни печат во делото.
Или може преводот си го праел сам овој од видеово и едноставно си го додал...
Ќе дознаеме ли?
Сори за мала дигресија.
 

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,740
1,231
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Барав само начин ако може да се високо компресира на помало место да зафаќа во твојот диск.
само јас имам впечаток дека Мики збори преку Google Translate?
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,212
12,839
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
само јас имам впечаток дека Мики збори преку Google Translate?
Не е бот (има и нормални реченици) ама е тука некаде :D :D :D Следна тема очекувам да му биде со прашање за како да се реши сиромаштијата во светот и гладот, па нели било тоа добро за сите...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: marv

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,235
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,436
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно