Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

RARBG се изгаси

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.337
1.374
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
PSU
1300W SFX Cooler Master
Video card
NVIDIA Founders Edition 3090 Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Е сега од кај ќе симињам серии пу јазк....
Нека пише некој приватна порака со добри торент страни :)
Али за мене рарбг ќе биде врв подолго време како FREE страна достапна за секој.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
14.070
13.768
youtu.be
Па си пишува убаво какво аудио се риповите, btw голем дел покрај бг аудио си го имат и оригиналното аудио.
Него што му фали на TPB?
 

DemoUser

Practice makes perfect
27 април 2010
1.337
1.374
Скопје / Автокоманда
DemoUser's setup  
PSU
1300W SFX Cooler Master
Video card
NVIDIA Founders Edition 3090 Ti
Mouse
Logitech G305
Monitor
ASUS ROG Swift 360Hz PG259QN 24.5”
OS
Windows 11 Home
Проблемот е што јас може глупи ќе се изразам ИЗГЛЕДОТ на страната како беше функционален беше ептен добар.
Едноставно да се снајдеш без многу глупости и тракатарки и воедно многу убав изглед имаше страната едноставно но перфектно.
Тоа е мое мислење може некој што работи на изработка на страни ќе го објасни ова другачје.
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
935
718
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Штета за странава, ја користев години чак имав ВИП статус (незнам како дојде до ова)


некои прокси сервери дури работат и тие:
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.212
12.288
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
на овој сајт работите беа проверени. земаш и не се замараш. нема кино снимки и сл. квалитетни рипови само.

но тоа е сега.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.074
1.130
Е сега од кај ќе симињам серии пу јазк....
Нека пише некој приватна порака со добри торент страни :)
Али за мене рарбг ќе биде врв подолго време како FREE страна достапна за секој.
1337дот x дот to
Овдеки имаш се шо ти треба.
Освен ако нешто нема :)
Ако барате блуреј рип (или веб рип), тогаш yify страниците...
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
935
718
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

alexi

Gaining Experience
14 февруари 2009
141
70
И ја користев rarbg ама сега со серииве и сезоните на ION10 чаре ќе се најде.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.389
3.415
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64
1337дот x дот to
Овдеки имаш се шо ти треба.
Освен ако нешто нема :)
Ако барате блуреј рип (или веб рип), тогаш yify страниците...
+1 за странава (нема што нема), подолг период ја користам и има квалитетни рипови а и се што е актуелно одма го пуштаат.
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
935
718
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

ARMac

Epic
2 октомври 2010
9.244
12.050
Скопје
androgaming.com
torrentleеch, ама си бара сидање барем 8 дена од секој симнат торент. Јас имам диск од 3ТБ само за ТЛ сидинг што чекам.
 

alexi

Gaining Experience
14 февруари 2009
141
70
ion10 торенти барај овде torrentgalaxy . cyou ама со вируси како е..види си :)
Ќе ја анализирам и таа страна што како лоадира од трета рака.
Што беа тоа вируси незнам :cool: досега од торрент не сум се заразил се гледам прво што симнувам, а и да напоменам rarbg.to страната кога се отвораше нели прво го лоадираше скриптана - тројанецот па после тоа наместо торентот идеше безврска нешто фајлови, но тој проблем јас си го решив уште од 2015 кога почнав да отворам таму со адблокер ( еве дел од филтерот кој ккористев од тоа што се лоадираше * - е бројка ( 80-85 така нешто беше) која рандом ги менуваа на рарбг - ||dyncdn.me/static/20/js/expla*.js ) блокирање на скриптана која го зезаше магнет линкот. Инаку многу спкипти кои се лоадираат од страните на торенти се слично вака преку трети страни ги земаат и потоа цела страна е помешана од реална во вирусна :censored:.
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
935
718
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
рарбг освен за серии и фимовим добар беше и за xxx...алтернатива дајте ахахах
 

kolesk

Gaining Experience
6 февруари 2016
340
433
Адам и ева. (Куцај на гугл)
Алтернатива во 4к и 8д ти е.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1.875
1.735
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
Windows 11
За серии јас одамна го користев eztv, првиот линк на гугл е за статусот во случај да им го скинат доменот таму го менуваат.
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
935
718
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
За серии јас одамна го користев eztv, првиот линк на гугл е за статусот во случај да им го скинат доменот таму го менуваат.
eztv го знам, супер е за сериски како што кажа. Ќе се снајдеме некако :)
 

aleks989

Gaining Experience
19 ноември 2016
96
140
Битола
Ден на жалост. Иако zamunda има горе долу пак контент, неможеше да се спореди со RARBG, буквално од една серија или филм беа ставани сите торренти (4k HDR x265, посебно овие фалат на замунда). Ќе се бара чаре на друго место тоа е, ама легендарна страна згасна денес.
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
935
718
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
ах беља направија со рарбг :))))
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.620
Мислења
945.970
Членови
34.105
Огласи
1.988
Најнов член
tellmewhy
На врв Дно