1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

rar,zip to iso converter?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од AlexM, 24 Февруари 2010.

 1. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  955
  519
  14 Јануари 2009
  Ми треба ваков тип на конвертер,да конвертира rar или zip во iso фаил.
  Чисто сумљам дека има ваков конвертер пошто неможев да најдам на google.Ако имате програмче испробано или има некоја финта како да се конвертира кажете.

  Едноставна постапка е да се отпаковаат фајловите и да се направи потоа слика,али zip пакетот што го имам е од програма и се состои од многу фајлови и му треба мн време за да се отпаковаат,слаб ми е процесорот.

  Ако има начин како да конвертирам дирекно во iso кажете.
   
 2. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  за конвертирање директно незнам, но тој процес пак ќе мора да се одзипува.
  моја препорака, одзипувај па со powerISO спакувај.
   
Слични теми
 1. DigiSoft
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,232
 2. bl0ck
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  873
 3. RagingDemon
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  746
 4. Phenomen
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  796
 5. stefan
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  479
Вчитување...

Сподели

Вчитување...