• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Rapidshare со нов изглед

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
rapidshare.com со нов изглед:+ неколку подобрени опции како download од 144 кб/с, за разлика од стариот 122кб/с.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Дали ова значи дека треба да се решаваат равенки за да симнеш нешто а не си премиум корисник? :isplashen:
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
:))Nop. Мене ми ги дава стратир безвезни букви. Ништо не се чита, ама тоа е.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
не, тоа е само шега, прочитај што напиша filipvselena над сликата
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Дали ова значи дека треба да се решаваат равенки за да симнеш нешто а не си премиум корисник? :isplashen:
ради тија маченца си купив премиум купете си ако ви сметаат некои работи


уфф ама е порзо на премиум :bravo:

браво на новиот дизајн супер им е
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
да, и мене ми се допаѓа повеќе новиот дизајн. :bravo::bravo:
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
Секаку дека е многу пофин, а од тиа мачињата очите ми се изострија немогаќе, кога ставам од кревет со едно око ги пишам:p
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Се прашувам што е решение на равенката ако воопшто има:LOL::LOL:
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
Што пиша дека е заебанција, колку луѓе сериозно само ќе те сфатеа...

Зошто по мачките, немаше ништо чудно и равенки да ти дадат да решиш. :)

BTW, има награда од милион долари ако ја решиш.
Па јас горе напишав дека тоа е само хумор не вистина кој не видел или незнае да чита незнам:ermm:
 

dani_janev

Intern
19 април 2007
280
7
многу подобар дизајн...и пошто мачињата често ги грешам иам у план да земам премиум
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Ми се допаѓа што ја задржаа едноставноста... добра работа завршиле дизајнерите... болд, сериозно како што му доликува на сервисот.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Доброто е што имаат додадено кога ќе заврши upload-от на фајлот да ти испрати линк до твојот mail и до некој друг mail со линкот до фајлот. Така што нема веќе заборавање на линковите и барање по notepad-ови :D
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Јас пак од прва ги погаѓав, а и брат ми ме викаше да му ги напишам. :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Јас пак од прва ги погаѓав, а и брат ми ме викаше да му ги напишам. :)
хмммз.. Интересно.. :D
Дај кажи како ти успева тоа.. Јас заради тие мачкишта и страната ја замразив.. Некогаш кога ќе ми тргне, по 10-ти пат неможам да ги погодам..
Лично мислам дека треба да е поедноставно со тој дел.. Многу професионално ги кријат..
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
@FuUuUzZzZy

Финтата со мачките е што првен треба да ги прилагодиш очите, уште при првото гледање на буквите да забележат колку е долг зборот. Ако на пример е од 6 карактера, тоа значи дека на сликата треба да најдеш 2 кучиња. Таква е мојата тактика, не ги гледам мачките тука кучињата:LOL:.

Не ми се верува дека давам трикови за распознавање слики:LOL::LOL::LOL:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,172
Членови
30,040
Најнов член
OKI-POKI-DOKI
На врв Дно