• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Rapidshare downloader за premium акаунт

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Ме интересира дали има некое програмче со кое можам да симнувам од rapidshare али со кое е ми е дозволено Pause/Resume опцијата. Значи веке имам premium account ама се случува да ми падне нет и после немозам да го продолжам симнувањето. Пробав со Rapget ги подесив сетинзите за премиум user ама едноставно несака да почне со симнувањето... Ако може некој нека помага... Фала однапред.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Користам Firefox 3 али едноставно кога ке ми падне нет после несака никако да продолжи... Ај ке пробам со ова http://www.downthemall.net/ па ке видам дали ке сака. Tnx
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
работи и јас токму за тоа го додадов
се си има опции како и останати менаџери

е само не знам каде да го подесам
многу ми го црпи нетов
симнува доста брзо
но ништо друго не можам да правам
мислам на отварање на страни
затоа го користам само во исклучиви ситуации

немам време да барам кај се подесува брзина:plachko2:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Да да супер е менаџерчево. Супер работи. Тnx MetalGear
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Неможам да најдам ни јас во овој менаџер нешто такво. Али ми текна една друга идеја, кога симнуваш некој фајл нели пишува колку Chunks има фајлот, односно од колку места се симнува, ке ставиш да се симнува само од едно место и после тоа ке си инсталираш NetLimiter 2, (ако немаш веке инсталирано) и после тоа ке ја најдеш IP адресата од која firefox влече највеке traffic и едноставно ке и ставиш лимит. Јас кај мене го решив на овој начин, ако ти треба некаква помош слободно пиши.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ма не му се толку замарам
претежно преку менаџерот ставам поглеми делови
од 400мб ор RS и филмови

за тоа време отидам на друг пц и друг интернет и цепам
а нормално не симнувам преку него:)
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Сеа може ќе истресам глупост ам да пробам и ја да кажам нешто, што се однесува на Down Them All додатокот за мозила и кај мене истото го правеше ако спушта нешто не отвора ништо друго, и после некое време инсталирав FlashGet - торент програма и можеше во исто време и да спушта и да сурфаш, може и да не е до програмот ама пробајте.
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Сеа може ќе истресам глупост ам да пробам и ја да кажам нешто, што се однесува на Down Them All додатокот за мозила и кај мене истото го правеше ако спушта нешто не отвора ништо друго, и после некое време инсталирав FlashGet - торент програма и можеше во исто време и да спушта и да сурфаш, може и да не е до програмот ама пробајте.
Јас го користам тој додаток подолго време и досега сум немал никакви проблеми........... најверојатно не си го сетирал ко што треба. Башка може да се комбинира со други додатоци и да симнуваш работи што со обичен менаџер не можеш.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,266
28,567
kalco.ru
ах јас користам premium акаунт али имам јусернејм и пасворди
хакнати и само си мењам и фурам
П.С ќе ви ги дадев али несмеам:p

иначе извинете што отидов Офтопик

http://rapidown.org/ е добро програмче
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,206
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно