• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Rapidshare downloader za onie so dsl

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
Ovaka programcevo raboti perfektno eve link : http://cryptload.info/download/

e sega kolku sto znam rapidshare veke napravi da ne se ceka pomegu spusteni fajlovi osven onie 40-tina sekundi ama eve ke vi kazam kako i toa da go napravite dokolku bara cekanje pa da ne vi pravi toa problem..


odkako ke go instalirate cryptloaderot ke go otvorite i ke idete vo opcii i od tamu
vo router ke vlezete ke selektirate na start file i ke go izberete prethodno podgotveniot .bat file koj treba da izgleda ovaka :

vo notepad ke go vnesete ova

@echo off
rasdial "network" /disconnect
WAIT 6
WAIT 6
WAIT 6
WAIT 6
WAIT 6
WAIT 6
WAIT 6
ipconfig /flushdns
rasdial network user passwordna mestoto na network koe e vo navodnici ke go pisete imeto na vasata kreirana dsl konekcija na pr MaxADSL i mora da stoi vo navodnici , dole kaj network user password,, gi pisuvate MaxADSL [email protected] petkologin

znaci ime na kreiranata dsl konekcija korisnickoto ime na vasata konekcija i lozinkata na vasata konekcija sve toa stoi bez navodnici so prazno mesto megu niv kako sto e napisano. odkako ke zavrsite ke idete save as i ke go zacuvate kako ip change.bat
e posle toa vo cryptloaderot ke go stavite toj .bat file vo router settings posle toa ok i moze da pocnete so downloadiranje , stavate poveke linkovi i testirajte go...
Dokolku nema cekanje pomegu rarovite kako sto mislam i deka e togas ova programce cryptloader e korisno i za tie so broadband (kabelski) internet na koi ip adresite im se staticni , samo instalirajte go cryptloaderot bez dodatnata .bat ekstenzija i furajte :))

poz
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,272
329
Па мене ми звучи добро ова ама не сум сигурен за правилата на форумот, дали ова се согласува со нив или пак се „тепа“ со правилата...
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Rapidshare со малку логика се надминува секаква лимитација. Програмчево иако е корисно, мислам дека не е за на форумот, па оставам админите и модераторите да одлучат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,698
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно