• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Rapidshare без CAPTCHA?!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Другарите од Рапидшер веќе 2 дена дозволуваат симнување без CAPTCHA, без чекање по симнувањето! Можда ова е привремено, но сите што имате фајлови што ги сакате, симнувајте ги сега!

In addition, free-users can now upload and download bigger files (up to 200 megabyte).
:bravoska::bravoska:

 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Баш вчера брат ми спушташе една игра, заборави да реконектира интернет и му бараше да чека 2 саата. Единствено деновиве забележав дека и кога не е Happy Hour нема внесување на буквите.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1,086
505
Да ама за free ти ја смалува брзината, најмногу до 150kb/s
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Абе сега, јас со он.нет брзинава, ќе имам среќа до 100 да накачи, камо ли 150! :)
 

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
mene poise od 80 ne mi idelo mn ja namalija brzinata preku rapidshare , mislam deka nema cekanje za da mozat deckite od rs da odmorat od hackerive so probuvaat da go probijat vremenskiot limit .. :p
 

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
abe ova ne e samo dva dena odamna siminjam bez capctha a i sega tie sto se na kablovski net kako mene ne mora da cekaat tolku minuti kolku sto megabajti e simnato....ne se ogranicuva vise vo siminjanje tuku vo brzina na download...mislam pametno resenie :D ....mi se desilo da mi dade posle simnati 5,6 linka da cekam samo 2 minuti...povekje ne
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
два дена пред една недела... гледај ја датата... овие промени дојдоа со новиот дизајн на сајтот...

btw и кај мене повеќе од 80 не крева...
 

Kuzma

Баниран/a
18 јуни 2008
52
0
gamingmk.org
Фри јузерите имат лимит, уште малце ќе ми истече премиум-от ... и ако не средат тоа, си се враќам на торентите, па што сакат нека прават...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,264
Членови
29,470
Најнов член
drukqs
На врв Дно