• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

RapidShare automatic download код или програма?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Неможам да најдам или да си направам таква програма која автоматски ќе симнува од rapidshare. Ако имате предлог код или програма без вируси и слични работи супер би било. Може и некои финти да ми кажете ако има такви, досега сите програми беа со вируси што ги најдов.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Линкот не работи не може да се симнува вика преминат е лимитот.:muahaha: Сакам код кој ќе си го подесам самиот според своите желби. Ако нема код тогаш програмата ќе заврши работа, ако нема вируси.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Погледни тука,овој програм го изработи еден член на форумов = hijackhacker :))
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Radiation веќе не работи бидејќи Рапидшер го сменија и дизајнот (што го пореметува ауто кликот), и сега се чека по секоје симнување....
Maybe a next release will fix this :tainstven:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Значи има програми со кои може да симнеш, ама се со вируси и не би сакал да ги користам истите. Значи тие програми работат супер на новиот дизајн. Проблем е што се полни со вируси. Доколку би постоел начин да им се види кодот би било добро, и да се наместат како сакате после би било супер, на пример да се направи да ви се менува IP адресата. Истите чекаат определен број секунди како што вика серверот и продолжуваат со симнување.

едит: а програмов на линкот од оваа тема е твоја креација или само го имаш превземено од некаде. Може и другите програми се направени на сличен начин незнам точно.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Мораше да отворам тема за да откријам супер програма. Истата е со отворен код и може да се користи под Линукс.

верзија за Linux понова

п.с opensource значи може и да се менува нели. Убаво би било ако може некој од оваа да направи Windows верзија или да го постави кодот, па сами да го направиме како си сакаме.

едит: не ја пробав оваа верзија ама ја пробав старата под Windows изгледаше како да работела со стариот дизајн на rapidshare супер. Јас би сакал код во VB ама би требало да се снајдам и во другите.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Radiation го направив сам, комплетно. Дури и кога бараа музика како киген, ставив :D:D
Кодот е огромен, али ако сакаш ќе го ставам на нет, па чепкај! :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Супер баш сакам занимации, плус и да се потсетам малку на програмирањето, почнав да заборавам.:bravo:
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Bas vcera simnav eden program sto raboti.
Isto e ko manuelno da pravis download, cekas kolku sto treba sekundi i pocnuva. Dobro e toa sto ne mora da si prisuten .... se si pravi sam.
A link ne mozam da stavam posto e od warez sajt .... :)


BTW .... ne znam dali ste primetile ama na rapidshare ima 2 rezima na rabota. Jas bi gi narekol leten i zimski:D
Prviot e vo letnite periodi koga raboti so slikickite i vpisuvanje na kodot a vtoriot e vo zimskite periodi koga raboti so principot na cekanje od odreden broj na sekundi. Mozda e smesen ovoj moj zaklucok ama toa sum go primetil vo proslive 3 godini i nema otstapka od toa. A normalno i kaj dvata principa mora so disconnect - connect.:)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Bas vcera simnav eden program sto raboti.
Isto e ko manuelno da pravis download, cekas kolku sto treba sekundi i pocnuva. Dobro e toa sto ne mora da si prisuten .... se si pravi sam.
A link ne mozam da stavam posto e od warez sajt .... :)


BTW .... ne znam dali ste primetile ama na rapidshare ima 2 rezima na rabota. Jas bi gi narekol leten i zimski:D
Prviot e vo letnite periodi koga raboti so slikickite i vpisuvanje na kodot a vtoriot e vo zimskite periodi koga raboti so principot na cekanje od odreden broj na sekundi. Mozda e smesen ovoj moj zaklucok ama toa sum go primetil vo proslive 3 godini i nema otstapka od toa. A normalno i kaj dvata principa mora so disconnect - connect.:)
Па можеш да пишеш ПП, ако не може тука. :bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Зошто не ми пративте линк до програмата или кодот? Еве јас да ве потсетам.:D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,630
Мислења
822,060
Членови
28,276
Најнов член
GirlFromMars22
На врв Дно