• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Rapid Swiss IPTV замена за RAM DDR4

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
806
494
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
менувам Rapid Swiss IPTV 1 година претплата
(одличен оператор скоро никаков застој во текот на целата година)

за 16GB RAM DDR4 (може и 2*8GB) на 2666MHz min...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
806
494
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
слободно понудете било каква соодветна замена... почнувајќи од PC Case PSU или нешто кое секако може да се најде во Office...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
806
494
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
САМО една линија можам да понудам по цена од 4 450 мкд во траење од 1 година
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
806
494
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ќе си гледам Олимпијада на Јапонски...
се повлекува од понуда...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
806
494
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
иам за гледање од Дизни, HBO, Netflix нешто,
па преку 12 000 телевизиски претежно Евопски Канали,
Спорт сѐ што се игра моментално,
Yugoslavia цела на дланка,
Македонски Канали без потреба од вклучување Македонски VPN,
а ти се фати за двата Јапонски Аниме канала,
или евентуално за Japanese Porn (да се нашалиме)...

NOTE: Никој им нема побарано на Rapid претпоставувам такви канали,
имено ако има побарувачка најверојатно ќе вклучат,
како што сторија со некои Рускит канали ради пријател еден мој...
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,667
1,020
иам за гледање од Дизни, HBO, Netflix нешто,
па преку 12 000 телевизиски претежно Евопски Канали,
Спорт сѐ што се игра моментално,
Yugoslavia цела на дланка,
Македонски Канали без потреба од вклучување Македонски VPN,
а ти се фати за двата Јапонски Аниме канала,
или евентуално за Japanese Porn (да се нашалиме)...

NOTE: Никој им нема побарано на Rapid претпоставувам такви канали,
имено ако има побарувачка најверојатно ќе вклучат,
како што сторија со некои Рускит канали ради пријател еден мој...
Не можат мислам дека тие канали одат само ФТА и ги нема на никој Иптв оператор, ги немам сретнато досега.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
806
494
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Ако збориш за Јапонски, не сум запознат... Ако збориш за останатите ги имам и како сервис (дали со VPN) дали преку VoD нешто од понудата... Меѓутоа нормално се нема време да се гледа сѐ иако сите среќни весели дома во времето кога е нервоза од меѓусебна комуникација во прашање...

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,441
Членови
29,742
Најнов член
MilanTrajkovski1
На врв Дно