Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

rapid share

zoki333

Intern
29 мај 2007
7
0
ke mi kaze nekoj kako da simnuvam od rapid share? probav so tix now i rapid down ama ne ide.simnuvav samo edna vecer
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Zabraneto e postavuvanje na linkovi. Inaku na rapidshare ima i raboti koi se legalni, besplatni, OpenSource i sl.
Na kratko, od rapidshare se simnuva samo so prethoden link do fajlot koj ti treba. Potoa izbiras server i dokolku ne platis 50 Evra godisno, mozes da simuvas samo po eden falj i potoa treba da cekas nekoe vreme (ili da smenis IP).
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Програмите што си ги користел не ти работат најверојатно зошто момците секојдневно изнаоѓаат начин да го спречат цицањето на нивните сервери за кои дебело плаќаат и си имаат проблеми со законот.
Ги почитувам, мора некако да се финансираат (со реклами на нивните сервери или месечна претплата е сосема во ред)
Ако неможеш да чекаш, смени некако IP, дали преку реконектирање или прокси, на тебе останува :)
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Linkovi do nelegalen softver se dozvoleni? Ne bi rekol, so ogled na toa deka i jas i drugi veke imame izbrisano nekolku takvi...
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Linkovi do nelegalen softver se dozvoleni? Ne bi rekol, so ogled na toa deka i jas i drugi veke imame izbrisano nekolku takvi...

Не се разбравме добро, напишав дека правилата се доволно јасни. Линкови до легален софтвер се дозволени, линкови до нелегален софтвер не се дозволени.
Го напишав тоа бидејќи ти имаше напишано "Забрането е поставување на линкови", дообјаснував бидејќи мене ми делуваше малку конфузно :)
 

AlexOFMacedon

Intern
5 мај 2007
65
0
Околу рапидшаре ... Тоа ти е во моментов еден од начините да набавиш нелегален софтвер, имено многу од ддл сајтовите нудат софтвер хостиран на рапидшаре, а рапидшаре има слаба контрола врз тоа, бидејки секојдневно се хостираат милјарди фајлови, како предлог да не чекаш за да симнеш нешто од рапидшаре рестартирај го модемот и ISP-то ќе ти даде нова IP-адреса
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.122
Мислења
975.070
Членови
35.428
Најнов член
sefeee
На врв Дно