1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Rapid IPTV

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од 123456, 12 Февруари 2017.

1. 123456

123456
    Gaining Experience

894
    462
    12 Април 2013
    Машко
    rapidiptv otide jabana a si plativ posteno za 1 godina :D

martinmilcev, smole и на goranzoran им се допаѓа ова.
  2. krema

krema
    Professor

9,363
    9,070
    24 Јуни 2009
    Машко
    Дај друго дете:D

На goranzoran и 123456 им се допаѓа ова.
  3. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Полека, ја мислам дека ќе се среди.

4. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Rapid IPTV е IPTV услуга која е достапна на мноштво уреди - Android, Mag 254, Enigma 2, PC...

После кабловска, 3Макс, сателитска и IPTV од еден идиот од Скопје (едвај чекам да заврши претплатата све му му е*ам) конечно го најдов the holy grail of IPTV.

Претплата се купува по најдобра цена ако идете на нивниот форум и побарате 1 day trial па во инбокс ќе ви стигнат понуди од препродавачи. И вие можете да станете препродавачи, има на форумот како (почетна минималн инвестиција во кредити е 200 евра). Значи нема плаќање на наши неспособни препродавачи па после да креваат рамења као демек "не е до нас до серверот во Аустриа е" (како мојот сегашен дебил).

Јас лично купувам од риселер кој е сосема ок и брз, не препродавам ИПТВ.

Јас Rapid гледам на Kodi, имаат направено свој видео аддон а има опција и да се гледа преку TV аддон - PVR IPTV Simple client - има опција да покажува логоа и EPG но за жал нема опција да се снима стрим. Оваа опција ја нема на коди, на MAG 254/Enigma 2 мислам дека ја има. На некои канали и некои уреди наводно има опција да се премотува наназад (rewind) live stream - канал кој во моментот го гледате, но јас оваа опција ја немам на Коди.

Највеќе гледам UK канали, 99.8% од времето не сецка (баферира), после тоа гледам ex yu - ова не сецка 95% од времето. Има германски, италијански, француски, шпански, португалски, нордијски, арапски, американски (не сите), албански, бугарски, чешки, грчки, руски, турски канали и уште од пар не европски земји кои воопшто не ме интересираат. Цената на претплатата не диктира колку и кои канали ќе ги имаш - по дифолт ти доаѓаат сите, ако нејќеш некои земји да ги имаш му кажуваш на риселерот и он ти ги гаси од претплата тие канали т.е. земји т.е. фолдери.

Од канали има околу 5000 сосе филмовите он деманд. Некои од HD каналите од неанглиско говорно подрачје имаат опција да се смени аудиото на англиско, некои (повеќето) не.

Рапидов го имам од крај на декември и е многу стабилен. Единствен проблем е вчера немаше сервис некои си 12 часа поради технички проблеми што и не е толку страшно, сè се среди и сега си е ок.

Миииислам дека со една претплата можеш да гледаш ТВ на различни уреди, само не во исто време.

Техничката поддршка на форумот им е прилично брза, а има и тикет да отвориш ако нешто не ти е ок, штом можат ќе ти вратат.

Постирајте ваши искуства, прашања и сè останато поврзано со Rapid IPTV на оваа тема.

Последна промена: 13 Февруари 2017
    На Mister, Bubache, damil и уште 5 други им се допаѓа ова.
  5. DemoUser

DemoUser
    On your way to fame

759
    698
    27 Април 2010
    Машко
    Јас сакам да го тестирам на DM 800 HD SE оригинал германски ме интересира кој плугин треба да го инсталирам и ме интересира нормално најмногу дали ќе можам да менувам на некои од тие канали кои сакам да ги гледам аудио од италјански на англиски од германски на англиски и тн.Знам еднаш те прашав имам OPENPLI инсталирано на дреамбоксот па ме интересира дали од тебе ќе можам да земам 1 ден еве и 2 нека се ако треба 1 пиво ќе частам стрикно да видам што како иде.Иначе и јас гинам на 28.2 Sky UK сателитиот ради тој сателит цел пазар кај нас го пребарав за поголем тањир да ги фаќа транспордерите :).

Поздрав
    Зоки
    Пиши ми приватна порака ако имаш некој лесен начин да тестирам па ако не и да земам од кај тебе IPTV ако има нешто подобро од мојов шеринг.

На Mister и vladealfagv им се допаѓа ова.
  6. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Овде можеш да видиш како да ставиш рапид иптв на енигма2

Јас Rapid IPTV или било каков друг шеринг не продавам така да неможам да ти дадам никаков тест, регистрирај се на форумот и пиши, ќе ти дадат URL со јузер и пасс, следи туторијали и ќе си наместиш.

Уствари ако имаш opel PLI (јас имам на дримбоксот на кој имам ИПТВ од дегенот што ми продаде IPTV шеринг) мислам дека ќе треба само да го убациш m3u плејлистот, ама подетaлно незнам он ми го праеше.

Јас поред англискиов пакет немам потреба да гледам филмови на германски итаљански, затоа и точно не знам на кои може да се менува аудио а на кои не.

На vladealfagv му/ѝ се допаѓа ова.
  7. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,301
    1,077
    26 Април 2013
    Машко
    После неколку дена користење на RapidTV можам слободно да кажам дека работи феноменално нема кочење на канали сликата е со добар квалитет се на се одлично земав за 3 месеци за почеток па нареден пат сигурно пакетот за цела година.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

На SiPy` и smole им се допаѓа ова.
  8. vladealfagv

vladealfagv
    Gaining Experience

104
    92
    31 Јануари 2016
    Машко
    Apple Certified Mac Technician at iSTYLE Macedonia
    Steam:
    vladealfagv
    Другар,

Дај повеќе детали за Rapid iptv!

Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација

9. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Прашај што те интересира.

На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BazeMK

BazeMK
    Gaining Experience

149
    185
    5 Април 2011
    Машко
    Работи ова ? Страницата не ми ја отвара

11. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Форумот работи, и рапид ТВ сервисот (телевизијата) си работи без проблем.

12. BazeMK

BazeMK
    Gaining Experience

149
    185
    5 Април 2011
    Машко
    Фала, ќе разгледам

13. draey

draey
    Gaining Experience

157
    159
    15 Јануари 2010
    Може да ми прати некој контакт од риселери за рапид иптв. Сајтот не им работи. Фала

14. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,301
    1,077
    26 Април 2013
    Машко
    Работи сајтот Rapid IPTV | IPTV Community | IPTV Forum

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. wolverine

wolverine
    On your way to fame

779
    664
    27 Јуни 2012
    Македонци се овие? Планирам да се претплатам и јас.

16. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,301
    1,077
    26 Април 2013
    Машко
    Не се македонци али имаш продавачи од балканов контактирај го @davor добар продавач е.

17. artweb

artweb
    On your way to fame

1,173
    513
    5 Март 2012
    Машко
    невработен
    Како отишла јабана, некои членови пишуваат дека се си функционира нормално?
    Но "Order IPTV" не работи, има некој начин како да се купи пакет?

Последна промена: 18 Март 2017
  18. masterwu

masterwu
    Gaining Experience

474
    361
    11 Февруари 2016
    Машко
    Некој да напише цени и листа на канали?

На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
  19. goran_oh

goran_oh
    Practice makes perfect

1,301
    1,077
    26 Април 2013
    Машко
    Ке купиш пакет преку продавачите дирекно контактирај со нив примаат и преку пејпал да се плати.

На artweb му/ѝ се допаѓа ова.
  20. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Rapid ги има сите ТВ канали од сите европски сателитски пакети (нас од овие највеќе не интересираат - сите пинк, сите српски, сите хрватски, босански, МК, бугарски), Sky UK, DE, IT (некои имаат и HD И +1 - истиот програм ама саат покасно) + уште некои неевропски + дел американски ТВ канали.

goran_oh, damil, masterwu и на уште 1 им се допаѓа ова.
  21. DarthJe5us

DarthJe5us
    Practice makes perfect

1,303
    1,039
    2 Јануари 2012
    Машко
    Колку интернет троши ова? Бидејќи сум на 3м оптика ограничен сум со количината што може да ја потроши :(

22. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    Откога го сменија мој телеком сајтот неможам да се логирам и да видам, и ја сум на телеком оптика ама до сега брзината не ми ја намалиле така да немаш гајле.

На damil му/ѝ се допаѓа ова.
  23. damil

damil
    On your way to fame

630
    580
    2 Јануари 2015
    Машко
    Колку е цената? Не сретнав.

24. smole

smole
    Unstoppable

2,995
    3,385
    18 Април 2007
    1 месец 13 eur
    1 година 75 евра

На Bubache, Luxell, damil и уште 2 други им се допаѓа ова.
  25. SiPy`

SiPy`
    Unbeatable

2,592
    4,502
    23 Јуни 2015
    Машко
    Го видов пред неколку месеци, ама ми изгледаше на BS...сега ја читам темава и во план ми е да го ставам и пробам. Фала @smole за сите информации.

На smole му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
  1. zoki333
    Одговори:
    12
    Прегледи:
    2,406
  2. DaVoRkNe
    Одговори:
    7
    Прегледи:
    758