• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Рам за лаптоп

 • Ја почнал/а темата
 • #1

JasSum

Practice makes perfect
8 мај 2007
1,818
1,924
Продавам неколку плочки рам

M471B5273DH0-CH9 - Samsung 4GB DDR3-1333 SODIMM PC3 10600

M471B5273DH0-CK0 - Samsung 4GB DDR3 PC3-12800 1600MHz 204-Pin SODIMM

Samsung 1GB 2RX16 PC2 -6400S-666-12-A3

Nanya NT512T64UH8B0FN-3C SoDimm 512MB PC-5300 Non ECC 667Mhz

hynix 1gb 2rx16 pc2-5300s-555-12


Проценете, понудете...
 

Атачменти

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,778
11,084
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
1. - 600
2. - 600
3. - 100
4. - 0
5. - 100
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

JasSum

Practice makes perfect
8 мај 2007
1,818
1,924
Нека биде 1 и 2 по 600, сите заедно 1200.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,752
Мислења
856,681
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно