1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Рам плочки 8GB DDR3 1600MHz

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 25 Јануари 2020.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  975
  521
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам 4 плочки рам по 8GB DDR3 1600MHz GOODRAM.

  Цена за една плочка 1800 денари, за две 3500 и за сите 6800.  631980_0_i1064.jpg
   
  На Nomad му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  975
  521
  15 Декември 2013
  Машко
  Продадени, наскоро ќе има уште
   
  На Sliderr му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  975
  521
  15 Декември 2013
  Машко
  Нови 10 плочки на залиха GOODRAM и 2 плочки Seitec исто 8gb 1600mhz, цена 1700 парче.
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  975
  521
  15 Декември 2013
  Машко
  Останаа уште 8 плочки goodram и 2 seitect
   
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  975
  521
  15 Декември 2013
  Машко
  Додавам уште една Kingston 8gb ddr3 рам плочка, 1700 денари. За 5 плочки цената е 7500 денари, а за 10 плочки 14500.
   
 6. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  975
  521
  15 Декември 2013
  Машко
Слични теми
 1. wolverine
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  437
 2. Вајкинг

  Продадено 4GB DDR3 1600MHz

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  327
 3. igor_igor
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  349
 4. CyberTm
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  962
 5. Mario.Bog

  Продадено 2X8GB DDR3 1600MHZ

  Одговори:
  3
  Прегледи:
  387
Вчитување...

Сподели

Вчитување...