1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Рам мемории за лаптоп компјутери 2Gb-4Gb-8Gb DDR3/DDR4

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од CyberTm, 26 Декември 2017.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  117
  21 ноември 2009
  Машко
  Продавам мемории за лаптоп компјутери, 100% исправни, тестирани, без писмена гаранција.

  Samsung 8gb PC4-2400T-SA1-11 2400Mhz - 3500 ден. (скоро нова, купена по грешка)
  Samsung 8gb DDR4.jpg
  Samsung 8gb PC3L-12800S-11-12-F3 x 4 (парчиња идентични) 1600MHZ - 2200 ден (парче)
  Samsung 8gb.jpg
  Hynix 4Gb PC3L-12800S-11-12-F3 x 2 1600MHz - 1200 ден.
  Hinyx 4gb.jpg
  Hynix 4Gb PC3L-12800S-11-12-B4 1600MHz - 1200 ден.
  Hinix SK 4gb.jpg
  Samsung 4Gb PC3L-12800S-11-13-B4 1600MHz - 1200 ден.
  Samsung 4gb.jpg
  Kingston 4Gb PC3L-12800S-11-11-B3 x 2 (парчиња идентични) 1600MHz - 1200 ден.(парче)
  Kingston 4gb.jpg
  Samsung 4Gb PC3-10600S-09-10-F2 1333 MHz - 1000 ден.
  Samsung 4gb 2.jpg
  Adata 4Gb PC3-10600S-999 1333 MHz - 1000 ден.
  Adata 4gb.jpg
  Hynix 2Gb PC3-10600S-9-10-F2 1333 MHz - 600 ден.
  Hinix 2gb.jpg
  Micron 2Gb PC3-10600S-9-10-B1 1333 MHz - 600 ден.
  Micron 2gb.jpg

  Можна е достава низ цела Македонија
  Контакт: 076/476-017 Петар
   
 2. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,791
  1,929
  8 Мај 2007
  Машко
  Резервирам 2 Samsung 8gb PC3L-12800S-11-12-F3 1600MHZ - 2200 ден (парче)
   
 3. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  117
  21 ноември 2009
  Машко
  Samsung 8gb PC3L-12800S-11-12-F3 x 4 (парчиња идентични) 1600MHZ - 2200 ден (парче) - продадени
  Samsung 4Gb PC3-10600S-09-10-F2 1333 MHz - 1000 ден. - продадена
  Adata 4Gb PC3-10600S-999 1333 MHz - 1000 ден.- продадена

  Samsung 4Gb PC3L-12800S-11-13-B4 1600MHz - 1200 ден. - резервирана
   
 4. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  117
  21 ноември 2009
  Машко
  Останати:

  - Samsung 8gb PC4-2400T-SA1-11 2400Mhz - 3000 ден. (нова, купена по грешка)
  - Kingston 4Gb PC3L-12800S-11-11-B3 x 2 (парчиња идентични) 1600MHz - 1200 ден.(парче)
  - Samsung 4Gb PC3L-12800S-11-13-B4 1600MHz- 1200 ден.
  - Hynix 2Gb PC3-10600S-9-10-F2 1333 MHz - 500 ден.
  - Micron 2Gb PC3-10600S-9-10-B1 1333 MHz - 500 ден.
   
 5. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  117
  21 ноември 2009
  Машко
  Останати:

  - Kingston 4Gb PC3L-12800S-11-11-B3 x 2 (парчиња идентични) 1600MHz - 1200 ден.(парче)
  - Samsung 4Gb PC3L-12800S-11-13-B4 1600MHz- 1200 ден.
  - Hynix 2Gb PC3-10600S-9-10-F2 1333 MHz - 500 ден.
  - Micron 2Gb PC3-10600S-9-10-B1 1333 MHz - 500 ден.
  +
  - Samsung / Hynix / Micron / Kingston 667Mhz / 800Mhz DDR2 - 500 ден.
   
 6. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  117
  21 ноември 2009
  Машко
  Измена на грешка
  - 2Gb Samsung / Hynix / Micron / Kingston 667Mhz / 800Mhz DDR2 - 500 ден.
   
 7. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  448
  117
  21 ноември 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...