• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Рам мемории за лаптоп 16GB 2x8GB Hynix 12800s

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Nikola G

Gaining Experience
18 септември 2017
85
90
На продажба Рам мемории 2 модули од 8GB, вкупно 16GB

Meмориите се извадени од лаптоп dell alienware.

Модел Hynix 8GB DDR3 12800
Повеќе за нив тука


Мемориите се извадени од Dell alienware .
Мислам дека станува збор за едни од поквалитетните ddr3 мемории.


Се продаваат само во пар.
Цена 4000 денари
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,470
Мислења
845,150
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно