• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Рам кит две плочки Samsung 2GB DDR3 1600MHz

 • Ја почнал/а темата
 • #1

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
106
217
Ај проценка на рамовиве па ако одговара цена ќе идат на продажба
модел на рамови: Samsung m378b5773ch0-ckо
два модула од: 2GB DDR3 1600MHz вкупно 4gb

Еве и сликица.
 

Атачменти

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,172
16,632
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
2x300
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

KjEBE

Gaining Experience
6 декември 2016
106
217
ok 700 денари двете нека идат на продаја :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,740
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно