1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Рам 4GB DDR3 1600MHz

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од igor_igor, 20 Јули 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,050
  3,000
  2 Септември 2012
  Машко
  Рам меморија за десктоп 4GB DDR3 1600MHz

  Состојба: Исправна, нова некористена ( отворена само за тестирање ).
  Гаранција: /
  Испорака: Лично превземање, (Брза пратка, Курир итн. на сопствена одговорност и сметка).
  Забелешка: Работи исклучиво со АМД машини поточно со чипсет: (MCP61 AMD 690 770 780 785 790 880 890).
  Не е компактибилна со следниве чипсети: A55, A75, A85, FM1, FM2, FM2+ , вклучувајќи ги и Интел.

  Цена: 400 ден.

  0-02-04-5ead5f7054e22ad16954a1f9646d465445c636dfb28ef366f4cc9f13ed120f7d_3ed366ad.jpg 0-02-05-12a09aa4511e2d03c4ed6541eb172b29130e62af2646874600e9e4a8cdef3c68_a926cd50.jpg
   
  На cele_x му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  376
  187
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  a 970 чипсет?
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,050
  3,000
  2 Септември 2012
  Машко
  Продадена, клуч. :cool:
   
Слични теми
 1. wolverine
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  406
 2. Вајкинг

  Продадено 4GB DDR3 1600MHz

  Одговори:
  1
  Прегледи:
  304
 3. CyberTm
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  915
Вчитување...

Сподели

Вчитување...