1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка RAM 16GB DDR3 и DD4 ECC за сервери

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од lynx, 19 oктомври 2019.

 1. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,364
  3,071
  4 Септември 2008
  По едно парче, нови неупотребувани, без гаранција.

  Manufacturer: Samsung
  FRU: 46W0831
  Lenovo P/N: 00NV204
  Capacity: 16GB
  Bus Type: PC4-19200 (PC4-2400T-RA1-11-DC0)
  Speed: DDR4 2400MHz
  Module Type: Registered
  Data Integrity Check: ECC
  Rank: 2RX4
  CAS Latency: CL17

  Manufacturer: Samsung
  HP P/N: 713985-B21
  Capacity: 16GB
  Bus Type: PC3L-12800R-11
  Speed: DDR3 1600MHz
  Module Type: Registered
  Data Integrity Check: EEC
  Rank: 2RX4
  CAS Latency: CL11
   
 2. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,364
  3,071
  4 Септември 2008
  16GB PC4-19200 - 150 евра
  16GB PC3L-12800R-11 - 100 евра
   
 3. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,364
  3,071
  4 Септември 2008
  16GB PC4-19200 - 140 евра
  16GB PC3L-12800R-11 - 90 евра

  Може и замена за нешто друго.
   
Слични теми
 1. omegaRED
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,516
 2. CyberTm
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  725
 3. eX3v1l
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  456
 4. Pane24
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  954
 5. comakot
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  488
Вчитување...

Сподели

Вчитување...