1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

RAM 16GB (2x8) G.Skill TridentZ RGB 3200MHz DDR4, Ryzen компатибилни

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од RagingDemon, 18 Јуни 2019.

 1. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,333
  5,249
  24 Март 2009
  Машко
  Продавам 16GB (2x8) DDR4 RAM меморија G.Skill TridentZ RGB 3200MHz. Рамот е практично нов, купен е од странство и е користен околу 3 месеци на Ryzen машина. Се продава поради апгрејд.
  Може праќање по карго. Без замени.

  6900 ден.

  [​IMG]
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,333
  5,249
  24 Март 2009
  Машко
  [​IMG]
   
  Последна промена: 20 Јуни 2019
  На enes.s1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,333
  5,249
  24 Март 2009
  Машко
  6850 ден.

  Спомнав дека има RGB? Да, има RGB, што значи дека ќе можете да си направите виножито ефект сега за празникот на 29-ти јуни.
   
  На Pane-G и gOJDO им се допаѓа ова.
 4. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,333
  5,249
  24 Март 2009
  Машко
  Резервирана.

  Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
   
 5. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,381
  875
  28 ноември 2015
  Машко
  Scientist say that adding RGB to the ram stick improves performance by 100% of normal ram ;P
   
  На RagingDemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  147
  125
  8 oктомври 2016
  Се сеќава некој на download RAM???

  Sent from my Redmi
   
  На -={K-O-R-U-N}=- и RagingDemon им се допаѓа ова.
 7. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,333
  5,249
  24 Март 2009
  Машко
  Продадено. Со здравје да си ја свети и меморира членот.

  Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
   
  На Cyb3rAng3l му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...