• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

RAID Controller

  • Ја почнал/а темата
  • #1

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Здраво,
после форматирање уште ова ми остана со извичник во Device menagerot (види слика). Ќе може ли некој да објасни за што всушност се работи

 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Бапни го цедето што ти го дале со матичната и update driver и све би требало да биде ко што треба
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Здраво,
после форматирање уште ова ми остана со извичник во Device menagerot (види слика). Ќе може ли некој да објасни за што всушност се работи
Мартин, како што кажа COMANDER, преинсталирај ги драјверите од CD-то од матичната плоча.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Очигледно имаш дополнителен RAID контролер на плочата, па затоа бара дтрајвери и за него. Или инсталирај ги, или исклучи го во БИОС. Хардот не ти е приклучен на него.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Ја замав плочата од SET, Asus A8V DeLuxe и заборавив да си го земам CD-то, ми остана во сервисот кај нив кога ја монтиравме. Ај ке пробам на страната на Asus па ке пишам што ке направам
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,837
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно