1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Радио Онлајн

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од bingo, 15 Март 2009.

 1. bingo

  bingo
  Intern

  38
  0
  29 Јуни 2008
  Потребен ми е бесплатен програм за да можам да емитувам радио онлајн. Ве молам ако можете да ми помогнете.:)
   
 2. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  За да емитуваш радио онлине треба да закупиш некој сервер... Значи тие ти обезбедуваат програм и се што е потребно. Имаше пред некое време гледав некој македонски сервер со доста пристапни ени за таа работа. На некој од хостовите беше ако се сетам до после ќе го пишам
   
 3. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Можеш да направиш свој сервер од дома комотно, преку комбинација од IceCast, EdCast (старо OddCast) & Winamp :)

  Ако ти треба помош како да ги составиш, пиши.
   
 4. bingo

  bingo
  Intern

  38
  0
  29 Јуни 2008
  ми треба :D фала инаку
   
 5. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Епа ако можеш да причекаш, до вечер ќе склопам еден туторијал и за тоа. :)
   
 6. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
 7. bingo

  bingo
  Intern

  38
  0
  29 Јуни 2008
  чекам туториал... :bravoska::LOL:
   
 8. B@N@N@M@N

  [email protected]@[email protected]@N
  Gaining Experience

  523
  70
  28 Септември 2008
 9. bingo

  bingo
  Intern

  38
  0
  29 Јуни 2008
  Фала не видов :p:bravo:
   
 10. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,620
  157
  11 Април 2007
  Машко
  Кога веќе одиш со home server ондак shoutcast серверот ти е најдобра опција со можност за aac+ стреаминг...
   
 11. super_hacker

  super_hacker
  Баниран/a

  1,333
  68
  2 Април 2008
  Сака ли некој туторијал за Shoutcast server?
   
 12. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Доколку сака еве:

  [ame="http://www.youtube.com/watch?v=ea8yaIi_m9w"]Shoutcast Tutorial[/ame]
   

Сподели

Вчитување...