• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Radiation - RS automated downloader

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Верзија 1.2
Еве ја конечната верзија 1.2

rs.jpg


Ауто-симнувач.

Упатство:

 1. Ставаш линкови со Add копчето
 2. Одбираш дали сакаш "Кориснички мод" во екранот со опциикој служи поради следново:
  Програмот мора пред секој фајл да го мрдне маусот и да кликне на едно копче во формата. Е сега ако го користиш компјутерот, одбери го Корисничкиот мод и пред да мора да го премести маусот, ќе те извести, и ќе треба да кликнеш копче за да продолжи. Ако не го користиш компјутерот, остави го програмот во фокус и не го штиклирај корисничкиот мод. За 2та опција исклучи МСН.
 3. Стисни старт.
 4. Уживај. (текстот за што прави програмот може да не е точен.)
Забелешки:

 1. При симнување на фајл, програмот се замрзнува симнувајќи го 3/4. За да видиш до кај е, иди во фолдерот кај го симнуваш и види колкав е фајлот.
 2. БИТНО, за да користите програмот, треба да имате .NET Framework. Симнете ја овде ако ја немате.
Линк:
http://www.freewebs.com/computergeny2/Radiation%201.2%20.rar


+ По завршувањето на сите линкови, се ресетира програмот .
+Има и контакт форма за пофалби/багови/линкови кои не работат
+Музика по барање
+Интро видео
+Одделен екран за опции
+Сега програмот се замрзнува само по 3/4 симнат фајл, а после се одглавува.

Што мислите?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Браво :bravo: Супер идеа..

btw. Во што е правен ? ( На прв поглед формава ми заликува на Visual Basic )
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Ова ли е тоа за што викаше тајна?Интересно ќе го тестирам :D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Трпение спасение или што би рекол нашиот D : Patience is a virtue. Интересно програмче на изглед, ќе бидеш известен за линкот во најкус можен рок.
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
Ме интересира дали е правен за download со Account или за Free корисници?
- И како работи, менува IP, користи Proxy..?
Иначе браво за програмчето
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
@CyberSpic
За Фри е направен, и нема никаков хак.
Користејки ја можноста да се симне 1 фајл по друг што ја објави РапидШер, програмчево само си игра со ХТМЛ код и симнува 1 по 1.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
335
oO друже браво мене конечно едно вакво ми требаше, има многу кракнати игри на една страна и се нервирам да чекам пола саат да симне нешто, а линкот да го држам на пасте... И тоа ако копирам друг линк, овој претходниот ќе се избрише... :bravo::bravo::bravo:
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Брат стави му и музиче,онакво кракерско.ЛОЛ.Подобра е новата верзија. :)
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Тоа што напомна, дека се замрзнува програмчето кога се симнува фајлот... пробај да користиш threads, нема да ти се случува тоа.
Т.е. функцијата преку која го симнуваш фајлот, нека ти биде пуштена во друг thread, и то...
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Тоа што напомна, дека се замрзнува програмчето кога се симнува фајлот... пробај да користиш threads, нема да ти се случува тоа.
Т.е. функцијата преку која го симнуваш фајлот, нека ти биде пуштена во друг thread, и то...

Абе знам, али ме измачи еден еррор.
Користам готова контрола за симнување, али ако пуштам да ми прикаже инфо за симнувањето (колку %...) не се замрзнува, али кога ќе стигне до 3.8МБ некако сака да го аксесира фајлот и се создава еррор.

Ако сакаш да го зирнеш кодот, ке ти го пратам.
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Не знам, би можел и таа да ја пуштиш преку thread, ама штом не е твоја не препорачувам.

Не, фала за кодот, ама моментално одмарам од кодирање.:))
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Еве ја конечната верзија 1.2 :))

Со многу додатоци и помалку багови. :)

Админи, кај сте??? :zbunet3:

Од утре кој сака нека пише ПП. :tainstven:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Линк:
Барам дозвола од админ или модератор за да го ставам. Кај сте? :zbunet3:

Ако програмот не е нелегален и ако е безбеден, ставај линк, нема потреба да бараш дозвола од нас. Самиот ги знаеш правилата на форумов. :)
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
335
Според мене програмот не е нелегален, туку ретко кој има нерви да симнува едно по едно .. Затоа е и програмот, да ве спаси од непотребно нервирање и можете да уживате додека програмот работи место вас... :)
 

vik

Intern
14 април 2007
1.936
32
Cool dude!:bravo:
Прилично корисно.
btw И јас мислам дека можиш да го поставиш, не е пиратерија или нешто слично. Туку твој труд е.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.670
Мислења
889.398
Членови
31.512
Огласи
36
Најнов член
sekuloskip
На врв Дно