• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Рачни станици во Скопје

  • Ја почнал/а темата
  • #1

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Kade moze vo Skopje da se kupat woki-toki i dali treba da imas licenca za koristenje ili sicno?
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
893
71
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Сакаш да фаќаш нелегални фрекфенции(полиција,....)или бараш за приванта употреба. Ако бараш да фаќаш нелегални фрекфенции може да ти направи некој кој се разбира од електроника(јас порано имав ама нема ништо интересно).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Ne be za privatna upotreba mi se ama da imaat dovolen domet...
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
За да купиш има и во Скопје, да прашаш некои од такси-компаниите каде има, тие знаат. Инаку другар мој нарача од Америка, две радио-станици со домет од 30 милји за околу 70 евра. Доколку сакаш легално ќе треба да плаќаш за користење на радио фреквенција, но можеш да фураш и без да платиш доколку не ја користиш 24 часа.
 

StenmarC

Intern
16 април 2007
716
13
stenmarc.blog.com.mk
Имаше едно време во Техномаркет за 1200 денари 2. Такви користеше едно другарче на скијање кога идевме :) Се фаќа од зграда до зграда, на мали растојанија. На отворено може и подалеку...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Samo uste da imaa toki voki ke beshe dobro:(... Nekoe drugo mesto?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Bi ti preporacal da si zemesh yaesu FT-411E, jas sum sopstvenik na edna takva i moze so 100% sigurnost deka sum ja pogodil .. Ima mnogu opcii, memoriranje na frekfencii, repetitorski opcii itn ..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
A kolku se so ceni?
PS(nevada): 2 Way Radio ( Walkie Talkie ) (0 Proizvodi), a i lager listata e prazna!
 

TRACK

Intern
5 февруари 2008
21
0
Toki - Voki ima niz Skopje mnogu. So malo poznavanje na elektronika i neznam koj broj na emiter bese mozes da si napravis mobilen so koj cenite ke ti bidat 0 den.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,700
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно