• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Рачка/Game pad/Joystick

  • Ја почнал/а темата
  • #1

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
11
2
Може би е малку глупава тeмава но според вас кој е најдобра рачка/game pad/joystick до кај 500 денари?
Искуства?
и продавници од каде може да се купи, покрај Anhoch, Е-Лининг и Нексио?
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
6,901
8,119
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
Corsair VX 450W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Deepcool Steam Castle
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Dell
Audio
E sea....
Monitor
Benq GW2480E IPS
OS
Windows 10 Pro
Ни еден, џабе парите ќе ги фрлиш. Најдоле што би одел е некој Natec со X-Input (да го препознава како xbox). На пример овој https://www.anhoch.com/product/39229/game-pad-natec-genesis-p65-for-ps3pc-usb

Следно истиот тој во wireless варијанта, па другиот модел од натек и директно после него xbox 360/one
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,618
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно