• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Работно биро

  • Ја почнал/а темата
  • #1

WhiteDeath

Intern
2 јуни 2008
117
1
Ме интересира каде во Скопје можам да набавам компјутерско биро. Да не е многу џиџано односно да е само даска одозгоре без никакви посебни додатоци со некој стандардни димензии 1М х 0,6М одпрлика.

Каде можам вакво нешто да набавам и колку пари. Исто така и кај можам да најдам добра столица на тркалца :)
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,465
3,162
Секаде може да набавиш вакви бироа, не само во Скопје. Таа димензија ти е мала, освен ако до толку не ти е ограничен просторот.
За мене некоја работна стандардна димензија за работно биро со компјутер на него ти е 120x80x70, некој си оптимум е тоа. Веќе готови поквалитетно изработени имаш во Леснина, малце се поскапи ама нема утка, је да било кој столар може вакво биро да ти склепа за ефтини пари.

Квалитетни столчиња на тркалца во Office & CO.
www.officeandco.com.mk
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,999
15,921
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Во Скопје на 500 места можеш да си нарачаш биро по своја желба и дизајн.

Столчињата во Офис анд Ко шо се поевтини од 250 евра се срање како оние на пластичарска улица.
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,614
5,177
Маса можеш како што кажаа да нарачаш од каде сакаш, а ако сакаш квалитетно столче, ондак Салон 29 е мојата препорака!!!
 

duleee

Gaining Experience
4 јуни 2010
111
51
Еве некои поевтини варијанти за биро и столчиња http://premium.com.mk/ е сега незнам квалитетот каков е треба да се видат.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,432
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно