• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Работна позиција - програмер

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Вработување.Ком за потребите на својот клиент - ИТ компанија од Скопје со дејност изработка на апликативен софтвер, објавува оглас за слободно работна позиција ПРОГРАМЕР

Потребни квалификации:

1. ВСС - Електротехнички факултет (смер Информатика) или Природно математички

2. Одлично познавање на англиски јазик

3. Високи компјутерски вештини и познавање на следните програми: C#, Delphi, ASP.NET, Windows Forms, XML, Javascript, SOAP, SQL, MS SQL Server, Oracle, UML

Потребни работни задачи кои треба да се исполнат на работното место: Развој на деловни апликации; Дизајн и имплементација на кориснички интерфејс за веб и десктоп апликации; Имплементација на физички модел на релациони бази на податоци; Проектирање и имплементација на програмски код за работа со релациони бази на податоци; Одржување на постоечки апликации...

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат очекувањата на компанијата за бараната позиција, ги покануваме да аплицираат своја професионална биографија (со фотографија) на следната e-mail адреса: [email protected] со назнака на огласот и позицијата.

НАПОМЕНА: Апликациите без назнака нема да бидат разгледувани!

извор: http://vrabotuvanje.com.mk/ShowAnnouncements.aspx?ItemID=975&mid=702&tabId=1&tabindex=0
 

vordan

Intern
7 јуни 2008
87
14
А фотографијата ви е потребна за да видите дали ќе се слага со намештајот? :ua:
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Високи компјутерски вештини и познавање на следните програми: C#, Delphi, ASP.NET, Windows Forms, XML, Javascript, SOAP, SQL, MS SQL Server, Oracle, UML
Не е доволно!
Па јас би додал: Ruby, Python, Perl, PHP, ADO.NET, AJAX, JAVA, MySQL, Rails, JavaScript, Assembly, ActionScript, Visual Basic...

Ако пропуштив нешто слободно надополнете ме, може да им затреба а вие нема да знаете некој од горенаведените јазици, бази, платформи, на фирмата наречена „ИТ компанија од Скопје“
 

vordan

Intern
7 јуни 2008
87
14
Работата е во тоа што ако навистина сакаат некој толку квалификуван, треба да го МОЛАТ да дојде, а не „Апликациите без назнака нема да бидат разгледувани“ и “Задолжителна фотографија“.
Каква е очајна ситуацијата со квалификувана ИТ работна сила во Македонија, на Квазимодо да личи ќе го вработам.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,242
16,523
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Momci ako ne ste zainteresirani i ako ne mozete da pomognete, nema potreba da go rasipuvate threadov.

Oglasot e jasno i decidno formuliran vo pogled na barnjata. Toj sto go napisal znae sto bara. Me interesira, sto ako nekoj ne gi ispolnuva uslovite od tockata 1), a gi ispolnuva ostanatite uslovi?

Ona sto ne e kazano vo oglasot i koe treba da se precizira e slednovo:
1) Opis na rabotnoto mesto i uslovite za rabota.
2) Ime na firmata koja bara programer i kade sto ke raboti istiot.

Programer od kalibar kako gore opisaniot najcesto ne bara rabota. Najverojatno nekade veke raboti. Za da otide vo durga firma sigurno bi sakal da znae kade ke odi? dali ke ima podobri uslovi za rabota? i za kakov paricen nadomest?

Zasto nekoj da dade licni podatoci na nepoznata kompanija? Mozebi tie informacii ke otidat vo konkurentska kompanija ili pak vo kompanijata kade sto toj veke raboti.

So ogled na visokot rabotna sila vo zemjava, nasite rabotodavci najcesto baraat eksperti koi ke rabotat za badijala. Koga ne e decidno definirano za kakov paricen nadomest ke treba da rabotnikot da raboti, najcesto stanuva zbor za mizerna suma.
 
M

Mr.Alien

Гостин
А бре Кириле....ако кажат се, тешко дека некој ќе се јави.....вака барем од радозналост, ако не за друго....
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Луѓе, јас овој оглас го најдов на www.vrabotuvanje.com, и го оставив тука со цел дека можеби ќе му помогнам на некој. Ниту јас ја нудам работата, ниту имам некаква врска со фирмава, едноставно го пастирав тоа што го пишеше на огласот. Ако ве интересира нешто повеќе, посетете го линкот што го оставив во првиот пост, таму имате и контакти, и ако сте заинтересирани прашајте си што-како :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,074
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно