1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Raboti koi bi trebalo da gi ima ovoj forum

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Ismet, 7 Април 2007.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Ismet

  Ismet
  Intern

  250
  4
  7 Април 2007
  Zdr.
  Jas mislam deka na ovoj forum nedostasuva del kade sto ke moze da se zboruva za mobilni telefoni, java, symbian, pda, gps i tn.Potoa vo delot za hardwer mislam deka nedostasuva klucnoto nesto a toa e driveri bidejki nema nekoj sto nemal problem so driverite od negoviot pc ili hardverskite uredi i uste mislam deka treba da ima del i za PC igri bidejki tie se nezamenliv del od denesniot zivot :) .
  Pozz.
   
 2. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Благодарам за сугестиите Исмет, твоите коментари се земени во предвид и работиме на случајот. ;)
   
 3. Ismet

  Ismet
  Intern

  250
  4
  7 Април 2007
  OK gledam deka moite sugestii se vmetnati vo forumot.
  Thx.:)
   
 4. S

  S
  pwnz0r1lla

  1,550
  52
  8 Март 2007
  Da... blagodaram za sugestiite

  Stefan.
   
 5. Ismet

  Ismet
  Intern

  250
  4
  7 Април 2007
  Nema problem za toa sum tuka :)
   
 6. CoCaiNa

  CoCaiNa
  Intern

  9
  0
  10 Април 2007
  Bi trebalo da ima uste nesto za programi za convert-iranje nekoi fajlovi i Lock folders taka slicno so eden zbor -= interesni programi =-i sorry ako gresam nesto so jazikot .. ne znam bas dobro makedonski :)
   
 7. Freaker

  Freaker
  Intern

  418
  8
  9 Април 2007
  јас мислам би требало да има една тема за дали користиме легален софтвер или не :) и нашите ставови за тоа, мислам ќе паднат добри дискусии а може некој и во боречки клуб да завршат :)
   
 8. Ismet

  Ismet
  Intern

  250
  4
  7 Април 2007
  Se razbira deka ke ima i takva tema na koja ke padne teska borba ;) .
  Ne mora da cekas nekoj da otvori tema slobodno mozes da otvoris:D .
  Pozdrav.
   
 9. Dark_Crow

  Dark_Crow
  Intern

  89
  0
  10 Април 2007
  Sakav da prasam dali moze da postirame linkovi koi sodrzuvaat nelegalen softver??? Primer linkovi od RapidShare ili drugi
   
 10. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007

  Линкови кои содржат нелегален софтвер не се препоручливи, но не се и забранети бидејќи се надворешни линкови. Постирање на нелегални материјали на форумот е строго забрането, но повторно - не и линкови.

  Доколку сакате да постирате линк до нелегален софтвер, и немате грижи на совеста, слободно... :) Но првин јасно потенцирајте им на сите дека линкот води до нелегален софтвер.
   
 11. Dark_Crow

  Dark_Crow
  Intern

  89
  0
  10 Април 2007
  Ok znaci moze ama samo so predupreduvanje :p
   
 12. Freaker

  Freaker
  Intern

  418
  8
  9 Април 2007
  јас сепак сум за нелегалниот софтвер да се користат приватните пораки
   
 13. Freaker

  Freaker
  Intern

  418
  8
  9 Април 2007
  добро би било да има една главна тема за софтвер, зошто има теми за оперативни системи за графичка обработка но би требало да има тема софтвер, на пример каде да пишувам за програми за режење или за word excel такви работи
   
 14. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Интересен предлог, во право си за ова со софтвер категоријава. Ако веќе има цела категорија за хардвер не гледам причина да нема и софтвер.
  Ќе ја додадам откако ќе добијам 'зелено светло' од 'управата' :)
   
 15. miStErioz

  miStErioz
  Intern

  93
  4
  18 Април 2007
  А може ли нешто да се отвори како РАБОТИЛНИЦА на пример каде што корисниците ќе можат да пишуваат статии на пример како да си вметнеш хард диск на PlayStation 2 дали е тоа модифицирање внатрешно или пак преку USB. Хардверски промени на било кој хадрвер или слично. Промена на процесори за компјутери нејзини последици ова она не знам тамо што би можело да има но во принцип би било хардверско чепкање по електрониката :)
  Поздрав.
   
 16. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Веќе има категории за многу работу... доколку имаш туторијали или некои примери за покажување.. најубаво е да ја најдеш соодветната категорија или таа која е најблиску. ;-)
   
 17. DynamicMK

  DynamicMK
  GFX

  1,621
  158
  11 Април 2007
  Машко
  dobro bi bilo :) da ima sekcija za oglasi... prodavam/kupuvam za kompjuterski delovi, cedea i sl.
   
 18. Ata

  Ata
  Intern

  403
  1
  21 Април 2007
  Dobro bi bilo da ima del vo koj bi mozele da prikacuvame nasi tutoriali koi bi gi pisuvale.
  Znam deka moze da se postavat na nekoja tema vo plain text, ama za nekoj prv pat sto ide treba da ja cita crela tema od pocetok pa do kraj za da go najde tutorialot, vaka za sekoja tema da ima mesto za zakacuvanje tutoriali, a na toj nacin mislam deka i site nie ke se motivirame dopolnitelno da pisuvame.
  Nesto kako na astalavista
   
 19. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Ц,ц,ц,ц.......

  "Добредојдовте на првиот Македонски ИТ форум. За да ги прегледате содржините на овој форум потребно е да се регистрирате. За било какви информации или прашања, контактирајте со администраторите."

  Немам замерки, освен фактот дека IT.com.mk не е првиот македонски ИТ форум. Ќе биде да е тоа Hardware.com.mk.
  Поздрав.
   
 20. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Ах, да.....

  Hardware.com.mk е прв македонски форум за хардвер, но тука не се третира само хардверот, така да сметам дека мојата констатациа држи вода.
  Во секој случај, со IT.com.mk направивте супер работа и драго ми е да сум член. :cool:
   
 21. D

  D
  Администратор

  3,250
  1,726
  31 Март 2007
  Arguable.
   
 22. direktor.e

  direktor.e
  Intern

  608
  4
  6 Април 2007
  Sepak e za hardware samo, a ovoj forum e za IT vo celost, vklucuvajki go i hardware-ot kako del.
  Ubavo da ima poveke takvi forumi..krajnata cel e komunikacija i popularizacija na IT
   

  Прикачени датотеки:

  • hh.jpg
   hh.jpg
   Големина:
   40 KB
   Прегледи:
   7
 23. Mr.Alien

  Mr.Alien
  Гостин

  Апсолутно....

  што повеќе, тоа подобро.
  можеби и некој вид соработка/комуникација/поврзаност помеѓу нив?
   
 24. StenmarC

  StenmarC
  Intern

  716
  13
  16 Април 2007
  Pасправиите за тоа дали е прв, или кој форум е прв се непотребни и непродуктивни... ќе речам типично македонски. квалитетот на форумот се одредува според дискусиите, а не според тоа кога е создаден. нека биде и последен ама да биде поучен, корисен и да не изумре...
   
 25. Andrijeski

  Andrijeski
  Gaining Experience

  2,599
  65
  1 Март 2007
  Токму така :)
   
Слични теми
 1. fatithegamer
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,215
 2. Boge
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,282
 3. Scarface
  Одговори:
  51
  Прегледи:
  2,911
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...